В липні 2020 року в Нижньодуванської об’єднаної громаді освоювали інтерактивні антикорупційні інструменти в рамках проекту «Сприяння антикорупційній реформі на місцевому рівні в Україні».
З червня в громаді запрацювали Антикорупційної програми на 2020 – 2023 роки та Порядку запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у Ніжньодуванської селищній раді та її виконавчих органах. Але це не означає, що їх виконання достатньо для створення сприятливого антикорупційного еко середовища в громадї.
До цього необхідно нарощування потенціалу колективної антикорупційної обізнаності мешканців ОТГ.
Як швидко проконтролювати використання бюджетних грошей ОТГ? Як контролювати будь-які процеси життєдіяльності в громаді? Як отримати інформацію, якщо ти мешкаєш в периферійному населеному пункті? Все геніальне просто! Достатньо мати комп’ютер, інтернет та необхідні навички використання інтерактивних антикорупційних інструментів.
Робота з відкритими джерелами інформації та реєстрами (Prozorro / Dozorro, YouControl, E-data), запити на інформацію – все це зараз доступно для кожного. Піл час тренінгу учасники працювали з різноманітними реєстрами та сайтами, отримували необхідні знання, оволоділи методами та інструментами з метою застосування їх для запобігання та протидії корупції.
Після завершення заходу учасники визначили подальші кроки співпраці та виконання прийнятих документів та зазначили необхідність проведення інформаційних зустрічей з мешканцями ОТГ. Нагадуємо, що Ніжньодуванська ОТГ стала одним із партнерів громад-учасниць проекту «Сприяння антикорупційній реформі на місцевому рівні в Україні», який виконує коаліція громадських організацій – Ресурсних центрів із розвитку місцевої демократії у 8 областях України.
10 червня 2020 року в Нижньодуванської громаді депутати під час сесії селищної ради підтримали розроблені проекти Антикорупційної програми на 2020 – 2023 роки та Порядку запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у Ніжньодуванської селищній раді та її виконавчих органах.
Діяльність проходить в рамках проекту Центру Доброчин «Сприяння антикорупційній реформі на місцевому рівні в Україні», що виконується за фінансової підтримки Програми МАТРА Посольства Королівства Нідерланди та у партнерстві з Мережею* Ресурсних центрів із розвитку місцевої демократії. *Волинський Інститут Права (Волинська область), Центр Громадської Адвокатури (Львівська область), Асоціація сприяння самоорганізації населення (Одеська область), Фонд Розвитку міста Миколаєва (Миколаївська область), Причорноморський Центр Політичних і Соціальних досліджень (Херсонська область), Громадська Ініціатива Луганщини (Луганська область), Центр «Доброчин» (Чернігівська область), Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики (Дніпропетровська область).