Запорукою успіху реформ та залучення інвестицій для виробництва та соціально-економічного розвитку громад – є мінімізація корупційних факторів, формування Антикорупційного еко-середовища.
У Шабівській сільській ОТГ відбулася робоча зустріч в рамках Програми МАТРА за підтримки Посольства Королівства Нідерланди. В рамках проекту «Сприяння антикорупційній реформі на місцевому рівні України» планується створити сприятливу антикорупційну еко-систему в громаді, задля залучення активних громадян громади та поєднання їх співпраці з місцевими органами влади. Метою створення антикорупційної еко-системи є випереджаюча діяльність, що спрямована не на боротьбу з корупцією, а на утворення сприятливого антикорупційного середовища в громаді, для попередження виникнення корупційних проявів.
Під час зустрічі було напрацьовано шляхи створення сприятливого Антикорупційного еко-середовища та сформовано пропозиції щодо першочергових заходів забезпечення антикорупційної реформи у Шабівській ОТГ. Також, було підписано Меморандум про співпрацю між Асоціацією сприяння самоорганізації населення та Шабівською сільською ОТГ та обговорено можливості, та перспективи створення Експертної групи реформ.
Експертна група реформ визначає оптимальні технології формування антикорупційної політики та надає підтримку у реалізації антикорупційної реформи та здійсненні перетворень у сфері освіти, охорони здоров’я, культури, соціальної допомоги, управління та інших сферах життєдіяльності Шабівської ОТГ.
Одним з основних напрямків діяльності Експертної групи реформ – є оцінка корупційних ризиків, причин та умов їх виникнення; розробка антикорупційних механізмів на місцевому рівні (антикорупційної програми та нормативно-правового акту щодо врегулювання конфлікту інтересів) та консультативно-методична допомога у процесі здійснення реформ.
Прогрес та закріплення успіху антикорупційної реформи залежить від розбудованої комунікаційної стратегії в громаді, що має на меті:
- формування дієвих антикорупційних комунікацій;
- формування навичок кризових комунікацій у сфері запобігання та протидії корупції;
- урахуванням сучасних тенденцій, з використанням соціальних мереж, комунікаційних платформ та інших телекомунікаційних інструментів;
- здійснення діагностики ефективності комунікацій у сфері запобігання та протидії корупції.
Метою проєкту є залучення активного населення та молоді для участі у житті громади, формування у громадян оновленого світогляду під час проведення просвітницьких антикорупційних заходів та популяризація методів та інструментів, що застосовують для запобігання корупції.
Для реалізації проєкту та створення Антикорупційного еко-середовища у Шабівській громаді планується проведення цікавих івентів:
- 2 Антикорупційні Кава зустрічі з молоддю, активістами та блогерами на тему: «Міфи про корупцію та історії успіху» та «Як досягати успіху в житті без хабарів»;
- 2 заходи Space4dialogue Антикорупційний ЛікБез, що відбудуться під час свят у форматі квестів, ігор, виступів, активації та мотивації, стимулювання дорослого населення до активності, залучення громадян до участі в подальшому житті громади. Ці платформи надають можливість висловити власну думку та бути почутим, побудувати діалог, познайомитись із новими людьми для реалізації власних проектів;
- Інтерактивна майстерня для активних громадян та громадянського суспільства у форматі тренінгу на тему: «Особливості використання Prozorro / Dozorro, YouControl, E-data»;
- обговорення Антикорупційної програми та НПА щодо врегулювання конфлікту інтересів з активістами, молоддю та місцевими депутатами;
- зустрічі з активним, дорослим населенням, з метою обговорення питань громадської участі та важливості активного залучення громади, а також прозорості і підзвітності влади.
Діяльність проходить в рамках проекту Центру Доброчин «Сприяння антикорупційній реформі на місцевому рівні в Україні», що виконується за фінансової підтримки Програми МАТРА Посольства Королівства Нідерланди та у партнерстві з Мережею Ресурсних центрів з розвитку місцевої демократії.