У першій половині серпня на Луганщині було проведено ряд заходів, які підводили підсумки роботи Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії протягом останнього року.
На присвяченій цьому питанню прес-конференції, Голова Правління ЛОГО «Громадська ініціатива Луганщини» Тетяна Кіріллова ознайомила учасників з результатами діяльності, окреслила перспективи продовження роботи.
Так, за останній рік було розширено коло питань, які знаходяться в сфері діяльності РЦ:
– регламентація форм місцевої демократії;
– консультаційна допомога та супровід ініціаторів процесу добровільного об’єднання територіальних громад;
– надання консультацій щодо написання проектних заявок для територіальних громад, ОСН, НГО для залучення додаткового фінансування;
– практична допомога новоствореним об’єднаним територіальним громадам;
– надання консультацій щодо захисту прав ВПО.
Протягом року Ресурсний центр надав біля 400 консультацій громадянам, активістам, представникам громадських об’єднань та органів місцевого самоврядування. За підтримки Ресурсного центру проведено 13 публічних заходів за участю 300 осіб.
Крім цього, відбулось засідання круглого столу на тему: «Забезпечення розвитку громадської активності в регіоні та в об’єднаних територіальних громадах Луганщини».
Участь у заході взяли представники органів влади, члени громадських рад та громадські активісти.
Під час засідання обговорені питання щодо забезпечення можливостей вираження інтересів громади в процесі добровільного об’єднання територіальних громад та їх залучення до реформ у Луганській області в рамках роботи Ресурсного центру сприяння розвитку місцевої демократії.
У свою чергу голова правління обласної громадської організації «Громадська ініціатива Луганщини» Тетяна Кіріллова ознайомила учасників круглого столу з результатами діяльності Ресурсного центру.
Було відзначено позитивну динаміку регламентації форм участі громади в місцевих справах, зокрема в новостворених об’єднаних громадах.
За останній рік Ресурсний центр ефективно співпрацював в цьому напрямку з Білокуракинською, Новоайдарською селищними громадами, Чмірівською сільською громадою. Головний результат – прийняття статутів, окремих їх положень, які використовуються у напрямку соціально-економічного розвитку громад. Зараз йде співпраця з новоствореною Троїцькою селищною громадою.
Крім цього, на засіданні аналітик ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» Олександра Калашнікова розповіла учасникам про периферійні громади в ОТГ – партнери чи падчерки центру.
Друга частина «круглого столу» була присвячена результатам дослідження «Аналіз ефективності державної підтримки проектів регіонального розвитку», який провела команда Всеукраїнської громадської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення».
Дослідження проводились протягом березня-квітня 2017 року у п’яти областях України: Луганській, Львівській, Одеській, Чернігівській та Чернівецькій.
Партнером Асоціації у Луганські області виступила ГО «Громадська ініціатива Луганщини».
Заходи було проведено в рамках проекту “Посилення спроможності міжрегіональної мережі Ресурсних центрів із розвитку місцевої демократії” за підтримки Міжнародного Фонду “Відродження”.