Стартував конкурс ІТ-проектів EGAP Challenge у сфері е-демократії за підтримки Прем’єр-Міністра України.
Конкурс EGAP Challenge шукає ІТ-ідеї на базі відкритих даних у сфері освіти, екології, інфраструктури і агропромисловості.
Мета конкурсу: запровадження нових інструментів е-демократії у цих сферах, що допоможуть:
- громадянам отримувати нові якісні сервіси,
- ефективно взаємодіяти та безпосередньо впливати на владу,
- а владі – досягти нового рівня прозорості та ефективності.
Призовий фонд конкурсу – 2 мільйони гривень.
Конкурс фінансується Швейцарською Конфедерацією, реалізується Фондом Східна Європа, Державним агентством з питань електронного урядування та партнерами за підтримки Прем’єр-Міністра України.
Проекти повинні стосуватися таких напрямків:
- електронні сервіси для громадян та бізнесу
- проекти на базі відкритих даних
- галузеві проекти з інформатизації
- інструменти взаємодії органів влади та громади
- протидія корупції та підвищення прозорості органів влади
- інструменти самоорганізації та участі громадян в управлінні
Як потрапити на конкурс?
Зареєструватися на сайті http://egap-challenge.in.ua
Та прийти на Креативні вікенди:
10-11 грудня 2016 – Одеса, Вінниця
17-18 грудня 2016 – Дніпро, Луцьк
На креативних вікендах будуть обрані до 50 проектів у чотирьох сферах (освіта, екологія, інфраструктура, агропромисловість), які у подальшому потрапляють на ідеатони – креш-тести проектів. Ідеатони пройдуть у Києві 28, 29 січня та 11, 12 лютого, де будуть обрані кращі 12 проектів, які отримаються менторську та експертну підтримку, а також фінансування 3 тисячі євро, поза призовим фондом.
Фінал конкурсу відбудеться на ДемоДей – 8-9 квітня 2017, де будуть обрані найкорисніші для суспільства проекти та між ними розподілять 2 мільйони гривень.
ЩО ДАЄ EGAP СТАРТАПАМ?
ФІНАНСУВАННЯ
Усі відібрані на інкубацію або пре-інкубацію проекти отримують часткове безоплатне фінансування не розвиток проекту, а переможці отримують від 50 до 250 тис гривень призових на подальший розвиток. Також, через мережу партнерів, ми сприяємо пошуку інвестора або донора для проекту у залежності від його сфери.
ПРЯМИЙ КОНТАКТ З ВЛАДОЮ
Тільки EGAP Challenge є представником чотирьох профільних міністерств і успішно співпрацює з державними органами всіх рівнів із пошуку та впровадження нових сервісів у протидіі коррупції, ефективній коммунікації між громадянами та міською адміністрацією, підтримці, захисту та інформування бізнесу, контролю та реформуванню у транспортній системі, економії енергоресурсів, поводженні з відходами, сільському господарстві.
ЕКСПЕРТНА ТА МЕНТОРСЬКА ПІДТРИМКА
Мережа менторів та партнерів, провідних спеціалістів із розробки сервісів на базі відкритих даних, продуктових ІТ-рішень, монетизації проектів, продажів та маркетингу, коммунікації із органами влади та ЗМІ.
ДЕРЖАВНІ ДАНІ ТА РЕЄСТРИ
EGAP Challenge підтримується Державним агентством з питань електронного врядування та має можливість сприяти у доступі та відкритті державних даних та реєстрів для резидентів.
ОФІС
ПІд час інкубації резидентам надається офісне приміщення у одного із регіональних партнерів із увсім необхідним для навчання, роботи та розвитку проекту.
ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ПІДХІД
Інкубація EGAP Challenge передбачає як базовий так і індивідуальний план роботи з розвитку проекту та команди – склад менторів, навчальні сессії, воркшопи та зустрічі із потеційними партнерами формуються разом з командою та згідно її потреб.
Конкурс підтримується профільними Мінстерствами.
“Сьогодні можна впевнено сказати, що влада, бізнес та міжнародні організації об’єднались задля розвитку е-демократії в Україні. Від сьогодні громадські організації або активісти, волонтери або ІТ-спеціалісти зможуть легко прийняти участь у прозорому та ефективному Challenge, отримати нові знання та компетенції, а головне вагому фінансову та технічну підтримку“, – Олександр Риженко, голова Державного агентства з питань е-урядування.