Розвиток громадянського суспільства – сучасна вимога реформування публічного управління та адміністрування.
Згідно з показниками Індексу світової конкурентоспроможності Світового економічного форуму за 2015 рік, Україна посідає 130 місце серед 144 країн у категорії “ефективність уряду”, 103 місце в категорії “прозорість формування державної політики” та 115 місце в категорії “тягар державного регулювання”.
Наведені дані промовисто свідчать, що чинна система державного управління в Україні не відповідає потребам країни у проведенні комплексних реформ, її європейському вибору та європейським стандартам належного управління, а відтак і сама потребує масштабного реформування.
Про це у своїй доповіді наголосив Андрій Крупник, заступник голови Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення Андрій Крупник, доцент кафедри державного управління і місцевого самоврядування ОРІДУ НАДУ при Президентові України.
Доповідь була представлена в Одеському регіональному інституті державного управління НАДУ при Президентові України, де відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція за міжнародною участю «Реформування публічного управління: теорія, практика, міжнародний досвід».
Мета конференції була спрямована на пошук шляхів успішного виконання завдань, пов’язаних з імплементацією Законів України «Про Вищу освіту», «Про державну службу» та «Про наукову і науково-технічну діяльність», а також завдань, які пов’язані з реалізацією Указів Президента України та Постанов Кабінету Міністрів України, що стосуються сталого розвитку України, реформування державної служби та служби в органах місцевого самоврядування, реформування державного управління України, сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні та відзначення 20-ї річниці Конституції України.
На конференції були представлені доповіді провідних фахівців органів публічного управління України, науковців, викладачів, докторантів та аспірантів вищих навчальних закладів України, а також закордонних вишів, які займаються державно-управлінською проблематикою в Молдові, Республіці Білорусь, Польщі, Німеччині, Румунії.