У Києві затверджено Порядок внесення місцевої ініціативи.
Згідно рішенню Київської міьскої ради від 8 жовтня 2015 року N 121/2024 кияни тепер можуть вносити міській раді або районній у місті Києві раді власні пропозиції про розгляд відповідного питання чи проекти рішень.
Рішення Київради набуло чинності з 13 листопада 2015 року після його публікації у газеті “Хрещатик” № 154 (4750), рішення викладено на 4-5 сторінках.
Місцева ініціатива – одна з форм участі мешканців у місцевому самоврядуванні. Цеі письмово викладена пропозиція про розгляд якогось питання чи про прийняття проекту рішення з вирішення будь-яких питань, віднесених до відання місцевого самоврядування. Ініціатива вноситься у встановленому порядку на розгляд на сесії Київської міської ради, районних у місті Києві рад.
Для того, щоб скористатися правом внесення місцевої ініціативи треба:
1) Створити ініціативну групу. До неї повинно входити не менше 5 осіб, які на законних підставах мешкають а території Києва, досягли 18 років і мають право голосу на виборах.
2) Зібрати на підписних листах підписи громадян, які на законних підставах мешкають на території міста Києва, досягли 18 років і мають право голосу на виборах:
- 500 підписів – для внесення ініціативи на розгляд Київської міської ради,
- 100 підписів – для внесення ініціативи на розгляд районної у місті Києві ради.
Підписні листи повинні містити такі дані: прізвище, ім’я та по батькові підписанта; дата та рік народження; місце реєстрації підписанта; особистий підпис.
3) Подати письмову пропозицію про внесення місцевої ініціативи до відповідної ради на ім’я заступника міського голови – секретаря Київської міської ради або голови районної у місті Києві ради – залежно від того, до якої (міської чи районної) ради подається ініціатива.
Цю пропозицію в раді повинні протягом п’яти робочих днів зареєструвати у книзі реєстрації загальних зборів, місцевих ініціатив, громадських слухань.
У пропозиції про внесення місцевої ініціативи обов’язково зазначаються:
- питання, яке необхідно вирішити в порядку внесення місцевої ініціативи;
- прізвища, імена і по батькові, адреси проживання та контакти членів ініціативної групи;
- прізвище, ім’я і по батькові, контакти уповноваженого представника ініціативної групи.
До пропозиції додаються заповнені підписні листи.
Заступник міського голови – секретар Київської міської ради або відповідний голова районної у місті Києві ради протягом 10 робочих днів з моменту реєстрації письмової пропозиції організовує перевірку поданих документів на відповідність вимогам Порядку та приймає рішення:
– або передати місцеву ініціативу для підготовки до розгляду на найближчому пленарному засіданні ради;
– або повернути пропозицію про внесення місцевої ініціативи з вмотивуванням причин.
В разі позитивного рішення подане питання та проект рішення вноситься до порядку денного найближчого пленарного засідання міської або районної ради.
Розгляд проекту рішення є першочерговим та відбувається за обов’язкової участі ініціативної групи. Члени ініціативної групи обов’язково запрошуються на засідання постійних комісій та беруть участь у всіх засіданнях з питань внесеної ними місцевої ініціативи.
Олександр Чунаєв, заступник голови Київської організації Асоціації сприяння самоорганізації населення:
Наша організація підготувала аналітичну записку щодо стану регламентації форм місцевої демократії в м. Києві, яку після розгляду Департамент суспільних комунікацій КМДА у жовтні направив до Секретаріату Київради. Наші висновки та рекомендації в головному були враховані у Порядку внесення місцевої ініціативи.
Киян можна привітати з отриманням ще одного інструменту громадської участі у міських справах. Сподіваюсь, вони будуть активно його використовувати.
Читайте ще: Буклет “Твоє право на владу”