При вході до Міністерства внутрішніх справ 18 листопада студенти столичного медуніверситету імені О.Богомольця, активісти Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Студентське братство», провели акцію «Поліція, доведи здатність боротися з корупцією!».
Акція спрямована на активізацію дій органів внутрішніх справ у справі розслідування скарг Студентського братства. Мова йде про, по-перше, заяву про злочин посадових осіб МОЗ через спробу підробити Акт перевірки НМУ імені Богомольця та погодження для корупційних дій НМУ, по-друге, кримінального провадження щодо службових осіб НМУ. Кримінальне розслідування розпочато за матеріалами СБУ під час здійснення комплексної перевірки цього навчального закладу. Причина – зловживання з бюджетним коштами – розкрадання 3 мільйонів гривень на ремонті гуртожитку НМУ №3.
Активісти ВМГО “Студентське братство”, що вже понад рік за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” здійснює антикорупційну кампанію, закликали міністра Арсена Авакова активізувати і взяти на особистий контроль розслідування кримінального провадження № 42015100000001179 щодо вчинення службовими особами НМУ ім.Богомольця кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України. Активісти роздали усім присутнім на пікеті журналістам та представникам МВС копію листа Голова СБУ Василя Грицака до народного депутата Тетяни Чорновол від 9.11.2015 року, де заявлено, що провадження ініційовано слідчим управлінням ГУ МВС в м.Києві 20.10.15 за матеріалами органів Служби Безпеки України.
Під час акції Роман Романюк (координатор наметової акції ВМГО «Студентське братство», яка вже два тижні проводиться під стінами МОЗ з вимогою припинити корупцію в НМУ, студент 4-курсу стличного медуніверситету) в мегафон заявив, що кваліфікація статті, за якою відкрито кримінальне провадження щодо посадовців НМУ імені Богомольця передбачає покарання до дванадцяти років. Студент уточнив, що кваліфікований за статтею 191 ККУ злочин полягає в привласненні, розтраті майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Роман Романюк наголосив, що п’ятий пункт цієї статті ККУ свідчить, що розкрадання відбулося в особливо великих розмірах та організованою групою (членами ректорату). Студент НМУ оприлюднив документ щодо відкриття провадження № 42015100000001179 за підписом прокурора-реєстратора кримінальних проваджень, у якому йдеться про привласнення 3 млн. бюджетних коштів, виділених МОЗом на держзакупівлі в результаті змови службових осіб НМУ ім.Богомольця.
Активіст ВМГО «Студентське братство» звернув увагу на те, що ректор НМУ Амосова всупереч закону «Про здійснення державних закупівель» створила умови для такої змови, бо ввела до тендерного комітету НМУ осіб, які не мали права за законом приймати рішення про витрачання бюджетних коштів МОЗ. Як відомо, тендерний комітет НМУ 23 вересня 2014 року «доручив» освоювати кошти, зокрема, 3 мільйона «вкрадених бюджетних коштів» фірмі ПрАТ «Київська будівельна компанія «Київбудком», ЄДРПОУ 249344636.
В чому ж порушення крім самого “зникнення” коштів? По-перше, тендерний комітет НМУ, який надав перевагу “Київбудкому”, очолив проректор Олександр Никитюк, бо він як депутат Житомирської обласної ради не мав право бути членом такого комітету. Проректор відзначився тим, що приводив до перемоги фірми, “знайомі” ще з минулого свого місця роботи на Житомирщині. По-друге, Амосова спричинила конфлікт інтересів та залучила до голосування щодо тендерних закупівель «кишенькових» студентів НМУ Моторного, Гілюка і Пилипка. Зазначені студенти не є, як вимагає закон, службовими особами НМУ і, до того ж, мають конфлікт інтересів, адже саме їх Амосова перед конкурсними торгами корупційним чином номінувала із загалу 12 тисяч студентів на стипендії Верховної Ради (В.Гілюка), Президента України (В.Пилипка), імені Миколи Амосова (В.Моторного).
Під час акції керівник проекту «Ні!» корупції в медичних вишах» Уляна Ковальчук обурилася, що досі її не опитали слідчі, хоча від імені ВМГО «Студентське братство» вона подала на ім’я Міністра Арсена Авакова ще 10 листопада заяву про злочини керівництва МОЗ, здійснені в інтересах корупціонерів з НМУ. Уляна Ковальчук вимагає від правоохоронців пояснити, яким чином гербовою печаткою Міністерства фальсифікатори документів з МОЗ так безкарно заднім числом завіряють договори про використання державного майна з приватною структурою, які ніколи не реєструвалися в Міністерстві, але які дуже потрібні для порятунку ректорки НМУ Катерини Амосової від кримінальної відповідальності щодо «зловживання службовим становищем посадовими особами Університету з метою особистого збагачення». Саме такий висновок міститься у підписаному представниками СБУ, МВС усіма іншими членами комісії, які ходили на об’єкт перевірки, Акті перевірки НМУ від 30 жовтня 2015 року. Цей Акт на 88 сторінок оприлюднено у Facebook Студентського братства. Водночас, сам міністр Олександр Квіташвілі, який будучи головою комісії ніколи не брав участі в її роботі, ніколи не виїздив на об’єкт перевірки, Акт не підписав, хоч і обіцяв це зробити голодуючим студентам. Натомість міністр, який як голова комісії з перевірки університету, фактично самоусунувся від перевірки НМУ, 9 листопада всупереч наказу МОЗ № 147 передав Акт у непідписаному (ним же як головою комісії) вигляді корупціонерам – ректору НМУ імені Богомольця. Це, на переконання Студентського братства, дозволяє здійснити подальше підроблення документів – створити і “докласти” документи, які зазанчені в Акті як відсутні.
Справа в тому, що договір між НМУ і ФОП Шкільним про права останнього безплатно користуватися майном, транспортом і комунальними послугами НМУ було погоджено ніби ще 15 жовтня 2014 гербовою печаткою МОЗ і підписом заступника міністра Євгена Мороза. Відтак документ було зареєстровано в НМУ 16 жовтня 2014 року за тим же номером №2438, що і належним чином оформлений лист МОЗ за підписом Мороза Є.Д. щодо колегії Антимонопольного комітету. Отже, підробка документів очевидна. Тим більше, у відповідях на запит 17-го каналу і каналу «112» МОЗ у квітні 2015 року стверджував, що до Міністерства ніколи не надходили документи щодо погодження договірних відносин між НМУ та ФОП Шкільний. Більше про інформації та документи у новині: https://samoorg.com.ua/blog/2015/11/13/studentske-bratstvo-povidomilo-pro-zlochin-z-boku-kerivnitstva-moz/
Цей підприємець незаконно використовував приміщення НМУ без оплати оренди і комунальних послуг, а отже «погодження» від заступника міністра Мороза є службовим підробленням. Як визначено під час перевірки збитки від такого використання перевищили 413 тисяч гривень.
З МВС до пікетників вийшли Радники міністра внутрішніх справ Антон Геращенко та Іван Стойко, які повідомили активістів та ЗМІ, що займуться розслідуванням цих питань.
Зокрема, Іван Стойко заявив у мегафон, що заява про злочин, вчинений керівництвом МОЗ, з якою Студентське братство звернулося до Арсена Акавова, буде ретельно розслідуватися, так само як і розкрадання бюджетних коштів керівниками столичного медуніверситету.