Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Студентське братство», яка отримала підтримку Міжнародного фонду “Відродження” на здійснення антикорупційного проекту, оприлюднила на своєму Facebook текст Акту про результати проведення Комплексної перевірки Національного медуніверситету імені Богомольця.
Підставою для здійснення цієї перевірки, як свідчить наказ МОЗ №49-Адм від 5 жовтня 2015 року, є звернення ВМГО “Студентське братство” щодо порушення ректором НМУ Катериною Амосовою власного контракту та 4х законів України. Документи, які підтверджують зловживання ректора Амосової було зібрано в рамках проекту “Ні!” корупції в медичних вишах” і передано в МОЗ для опрацювання під час перевірки. Затягування із оприлюднення Акту перевірки стало причиною того, що 5 листопада ВМГО “Студентьске братство” оголосило голодування у наметах під стінами МОЗ.
В результаті голодування Міністр Квіташвілі публічно пообіцяв підписати Акт 9 листопада і після того, як двох учасників голодування забрала “швидка” до штабного намету Студентського братства зайшов заступник голови комісії Дмитро Михальов та публічно передав студенту НМУ Роману Романюку копію листа Олександра Квіташвілі до Катерини Амосової. У листі надано примірник Акту перевірки для внесення зауважень, які пообіцяла зробити ректор Амосова.
Для того, щоб перевірка не завершилися службовим підробленням та вихолощенням її результатів надогоду корупціонерам, ВМГО «Студентське братство» оприлюднило Акт комплексної перевірки НМУ у своєму Facebook.
Акт, як згадувала заступниця керівника МОЗ Олександра Павленко у своєму інтерв’ю на depo.ua, становить 88 сторінок, його підписали усі члени міжвідомчої комісії, які виїздили на об’єкт перевірки включно з представниками СБУ та МВС, яким студенти НМУ давали свідчення про зловживання ректора.
У документі підтверджено виявлені під час громадського антикорупційного моніторингу факти корупції, зокрема, те, що кваліфіковано в акті як «зловживання службовим становищем посадовими особами Університету з метою особистого збагачення» – діяльність приватної їдальні без договору оренди, що призвело до збитків у понад 400 тисяч гривень, виплата медуніверситетом коштів за всевдонаукову діяльність проректору НМУ Олександру Никитюку, який є агрономом, був фігурантом кримінального провадження щодо організації «тітушок» і «АнтиМайдану» та не має медичної освіти. У акті перевірки також міститься пропозиція до керівництва університету повернути до бюджету безпідставно витрачені кошти, а до МОЗ – розірвати контракт з ректором через порушення шести пунктів контракту.
Скачати Акт перевірки НМУ можна за посиланням: http://www.ex.ua/95685299