Громадські слухання щодо розгляду проекту Договору про співробітництво територіальних громад у формі реалізації спільного проекту «Об’єднання зусиль сусідніх громад Ківерцівщини для покращення екологічної ситуації в регіоні» відбулися у селах та селищах Жидичин, Гайове, Озерце, Прилуцьк, Сокиричі, Тростянець, Звірів, Дерно, Цумань та Олика, а також місті Ківерці.
У обговоренні взяли участь керівники проекту – Президент Волинського Інституту Підтримки і розвитку Громадських Ініціатив Петро Лавренюк, заступник голови Ківерцівської райради Ігор Космина, керівник Волинського ресурсного центру розвитку локальної демократії Ірина Гайдучик.
Були присутні сільські та селищні голови, а також місцеві депутати, активісти і небайдужі жителі населених пунктів.
Учасники заходів обговорювали збереження екологічно чистих ґрунтів через створення системи збору та утилізації твердих побутових відходів (ПЕТ-пляшки, пластмаса, скло) у сільських місцевостях Ківерцівського району. Мова йшла про встановлення контейнерів для сортування сміття.
Сергій Панасович, сільський голова Звірова, підтримав ідею.
Проект треба втілювати однозначно. Він розрахований на чистоту. Осторонь дискусії не стояли і старожили села Звірів. – Якби були спеціальні смітники для пластику, я б носила. А так він у мене валяється. Його куча, – пояснює старенька бабуся.
У Дерно люди теж пристали до реалізації проекту у селі. Мовляв, проблему забруднення, можливо, повністю ліквідувати не вдасться, але розпочинати з чогось треба.
Чотири причепи сміття назбирали за один день суботника. Пора задуматися над цим, – бідкається сільський голова Олексій Лисюк.
У селищах Цумань і Олика проект пішов, як то кажуть, на «ура». Місцева влада погодилася на закупівлю додаткових контейнерів за власні кошти. – Бо ж не територія, а суцільний смітник, – зауважує Олена Кашевська, голова Олицької селищної ради.
У рамках реформ, які впроваджуються в державі, Волинський ресурсний центр розвитку локальної демократії супроводжує ініціативу сільських громад, які хочуть об’єднати зусилля для вирішення спільних проблем.
Волинський ресурсний центр розвитку локальної демократії діє в межах проекту Асоціації підтримки та розвитку ОСББ та ОСН «Місцева демократія. Волинь. Перезавантаження», що підтримується Програмною ініціативою «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».
Додаткова інформація за тел.. 095-64-54-655 (Ірина Гайдучик), поштова скринька – iryna.haiduchyk@gmail.com