Подвір`я будинку на вул. Уборевича, 22 живе поки що своїм звичайним життям. Біля дитячих майданчиків та шкіл мікрорайону “гніздяться” другосортні пивнички, де можна придбати алкогольні та тютюнові вироби.
А “наливають” на старій сцені, що залишилася на самому подвір`ї від радянських часів. Ольга, мама маленького Пашка, каже, що сина відпускати на вулицю лячно. Побоюються й батьки інших дітей, що проживають тут.
Громадьскі активісти-архітектори Василиса Щоголева та Богдан Волинський запропонували дати старій сцені нове життя.
Вона буде реставрована, з`явиться екран. Ініціатори запланували втілити ідею у життя давно. Кілька років тому вони приходили сюди у гості до своїх друзів та близьких, і бачили цю занедбану місцину. Самі мешкають на Салтівці, але в іншому мікрорайоні. Можливість щось змінити з`явилась, коли їхня громадська організація “Критичне мислення” отримала грант на цей прокт від фонду ім. Генріха Бьолля (http://ua.boell.org/uk) у сумі 47 тисяч гривень. Керівництво Московського району пообіцяло пофарбувати лавочки довкола сцени.
Дізнавшись про новацію, зраділа не лише Ольга. Мешканці мікрорайону вважають, що після того, як сцена пройде реінкарнацію і довкола неї будуть сидіти матусі з дітьми,- п`яним вже місця не залишиться. Навіть зараз, коли робити над перевлаштуванням сцени почались, на лавочках сидять не зовсім тверезі чоловіки, а малеча охоче допомагає архітекторам на сцені: малює, міряє і навіть свердлить.
Семирічна Катя буде приходити до нової сцени, якщо там будуть показувати мультфільми. Це ж можливо, тому що буде встановлена дерев`яна конструкція для екрану, а також до сцени вестимуть маленькі сходинки. Усім цим конструкціям дала прихисток школа №111, звідки їх і переносили (залишате нема де, а на вулиці можуть поцупити).
Вже 4 вересня (о 17.00) Василиса та Богдан запрошують усіх на відкриття сцени. У цей день передбачена розважальна програма для мешканців мікрорайону та всіх бажаючих. Далі у планах активістів провести ряд мастер-класів для школярів, саме у школі №111. Усе це направлено на збільшення громадської цікавості до нагальних проблем. І планують почати з малечі, адже вони найбільш вдячні слухачі. Богдан каже: “Наша мета – довести, що кожна людина може впливати на архітектуру міста, а не лише один архітектор”.
Більше про проект та перебіг фестивалю ви можете знайти у окремій групі:https://www.facebook.com/groups/mikrorayon524/
Про інші проекти ГО “Критичне мислення” на їхній сторінці у Фейсбук:https://www.facebook.com/krytychnemyslennya
Крім того, Василиса та Богдан приймають участь у проектах інших ГО та культурних, освітніх інституціях у якості архітектурної групи “Сніжок”, з роботою яких можна ознайомитись за посиланням:http://snizhock.blogspot.com/.