Програма “Діячі міських змін” спрямована на досягнення сталого міського розвитку через ряд культурних заходів. Діячам з культурного життя, адміністрації та приватного сектору надається можливість зміцнити свої компетенції у міжсекторальній співпраці. Учасники програми реалізують свої навички на практиці через місцеві проекти, що пов’язані з процесами консалтингу та європейського обміну. Програма реалізується у співпраці з MitOst e.V
Пілотний етап програми стартував восени 2013 року та діяв до літа 2015 року, а другий раунд розпочинається в грудні 2015 року і триватиме до травня 2017 року.
Програмні пропозиції та заходи
Діячі з культурного життя суспільства/цивільного, адміністрації і приватного сектору формують міжсекторальні команди для реалізації інноваційного проекту. Протягом 18 місяців десять команд з різних міст Європи отримують підтримку в реалізації їх спільних проектів та професійну кваліфікацію, а також мережеві можливості.
Підтримка проектів складається з проекту грантів до 5000 €, а також з урахуванням підтримки з боку місцевих чи міжнародних експертів за допомогою процесу супутніх консалтингових грантів до 5000 €.
Кваліфікація учасників програми підвищується через п’ять міжнародних зустрічей Академії у різних європейських містах, які пропонують лекції, семінари, навчання через обмін досвідом та тематичні поїдки. Крім того, кожен учасник отримує шанс провести стажування у термін до 10 днів у інших містах учасників програми і, таким чином, поділитися досвідом, вчитися один у одного і розширити перспективи від місцевого до міжнародного рівня.
Крім того, учасники отримують надбання, що стає частиною європейської мережі: вони можуть обмінюватися між собою під час через особистих зустрічей та під час міжнародних сесій Академії чи стажування або здійснювати віртуальний обмін через інтернет-платформи і спільноти.
Потенційні теми і сфери проектів
Увага програми зосереджуються не стільки на формальних процесах міського планування або розвитку скільки на зміцненні громади, сприяє зміненню залучення громади до місцевого міського розвитку. У цьому контексті, потенційні теми для розгляду включають в себе участь громадян, доступного житла, включення / інтеграції, культурного розмаїття, доступності (раніше) громадських міських ресурсів і простору, стійкої мобільності, здоров’я і фізичної активності, зелене місто / зміни клімату і т.д.
Культура та міські зміни
Соціальні зміни посилюються в міських умовах, де можливості та ризики виражаються більш яскравими способами. З погляду громадянина, межі між секторами стають більш проникними, і в той же час дозволяють співпрацю між секторами у розвитку міст. Ми вважаємо, що культура може стати фундаментом для вимірювання в галузі сталого розвитку. Культурні заходи мають потенціал, щоб створити сенс та ідентичність, сприяти участі та соціальної інтеграції і відігравати важливу роль у позитивному розвитку міст з точки зору загального блага.
Подача заявок
Подача заявок до наступного раунду програми відкрита до 13 вересня 2015.
Джерело, деталі, аплікаційні форми