2 липня відбулося чергове засідання робочої групи з організації проведення СЕО проєкту відкоригованої Стратегії розвитку Білокуракинської територіальної громади на якому учасники заходу обговорювали існуючі екологічні переваги та недоліки на території громади. Також експерти ГО «Громадська ініціатива Луганщини» презентували проєкт Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проєкту Стратегії розвитку Білокуракинської об’єднаної територіальної громади до 2028 року.
«Для того, щоб зберегти екологічне здоров’я Білокуракинськіої громади, необхідно, в першу чергу, поставити правильний діагноз та визначитися з ефективним курсом лікування. Під час засідань робочої групи ми розробляємо реалістичні рецепти, – акцентувала керівник ГО «Громадська ініціатива Луганщини».
За результатами обговорення щодо основних складових екологічної ситуації виявлено наступні проблеми, які треба «лікувати» вже зараз:
– в сфері поводження з твердими побутовими відходами: відсутність системи роздільного збору побутових відходів; відсутність пунктів прийму сировини, яка піддається переробці на території громади; наявність стихійних сміттєзвалищ;
– в сфері збереження водних ресурсів: замулення водних об’єктів, внаслідок розорювання; маловодність об’єктів влітку, підвищена жорсткість води, яка використовується як питна; зношеність систем водопостачання та водовідведення;
– в сфері охорони природніх територій: пожежі в екосистемах як наслідок випалювання сухостою; розорювання прибережних смуг; деградація системи полезахисних та яружних лісових смуг;
– в сфері збереження земельних ресурсів та біорізноманіття: інтенсивне землекористування та використання пестицидів, гербіцидів та фунгіцидів.
Всі учасники погодилися, що при проведенні СЕО проєкту Стратегії розвитку розглядатимуться можливі шляхи вирішення екологічних проблем громади, що забезпечать досягнення цілей стратегічної екологічної політики.
Заходи проводиться ГО «Громадська ініціатива Луганщини» в рамках проєкту «Будуємо успішну Білокуракинську селищну громаду разом! Забезпечення сталого еко середовища» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».