Асоціація сприяння самоорганізації населення запрошує до співпраці в межах своїх проектів:
Аналітичний центр
Асоціація має власний Аналітичний центр, фахівці якого якого регулярно проводять дослідження та публікують їх результати.
Теми досліджень в більшій мірі стосуються аспектів реформи місцевого самоврядування.
Результати досліджень Асоціації щорічно обговорюються на дебатах, круглих столах та всеукраїнських конференціях. Дані аналізу служать основою для пропозицій органам державної влади та органам місцевого самоврядування щодо вдосконалення їх політики.
З 2014 року інституційну підтримку діяльності аналітичного центру здійснює Міжнародний фонд “Відродження” у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні. З грудня 2017, стартував новий проект «Сталий розвиток аналітичного центру Асоціації сприяння самоорганізації населення», що триватиме 3 роки.
Мережа Ресурсних центрів в регіонах
Асоціація з 2013 року координує та посилює спроможність мережі 13 регіональних ресурсних центрів (РЦ) з розвитку місцевої демократії. Наразі РЦ успішно діють на базі партнерських НУО у Дніпропетровській, Чернігівській, Чернівецькій, Вінницькій, Волинській, Львівській, Миколаївській, Рівненській, Херсонській, Одеській, Луганській та Донецькій областях (підконтрольні Україні території), в місті Києві.
РЦ надають консультації, проводять навчання, сприяють громадській участі в розвитку громади, забезпечують створення та роботу органів самоорганізації населення, сприяють діалогу НУО з органами місцевої влади, адвокатує інтереси громади, а також просувають зміни до політики щодо місцевої демократії та сприяють впровадженню реформи.
Асоціація, в свою чергу, забезпечує підтримку РЦ через регулярні навчальні заходи, методичне забезпечення, обмін досвідом та комунікацію в мережі, консультативні візити до РЦ, зустрічі з місцевою владою, менторство при проведенні аналізу політики, розробці та лобіюванні проектів місцевих НПА.
Розвиток місцевої демократії
- Всебічна допомога, консультації щодо створення та роботи органів самоорганізації населення, реалізації форм громадської участі
- Розробка інформаційних, навчальних та методичних матеріалів для активістів, збірки історій успіху, відеофільм «Діємо разом»
- Навчання громадських активістів на “Школі самоорганізації в громаді” та інших тренінгах – щодо управління багатоквартирними будинками, участі у бюджетному процесі та ін.
- Асоціація адмініструє портал Samoorg. Портал працює задля того, щоб підтримати активних людей у прагненні спільно вирішувати проблеми їхніх територій разом з сусідами, покращувати та зберігати своє життєве середовище, створити для них комунікаційний простір.
- Асоціація щорічно організує міжнародні та всеукраїнські конференції з питань самоорганізації населення.
Допомога територіальним громадам
Асоціація розробила, видаладруком та поширила Модельні статути для громад міста та села.
Розроблені для двох громад Одеської області проекти Стратегії соціально-економічного розвитку.
Проведено діагностику соціально-економічного стану та бюджетних процесів в 4-х громадах.
Законодавчі зміни
Асоціація розробила і просуває пропозиції щодо вдосконалення законодавства щодо органів самоорганізації населення та проведення загальних зборів (конференцій) мешканців територіальних громад за місцем проживання (законопроекти №2466 та 2467).
Експерти Асоціації підготували, узгодили з громадськими активістами і подали на розгляд Верховної Ради України 24 березня 2015 року через 17 народних депутатів України. Профільний Комітет ВРУ підтримав законопроекти.
Останні досягнення:
- Динамічна та потужна мережа Ресурсних центрів з розвитку місцевої демократії
- Інтерактивний інформаційно-ресурсний веб-портал SAMOORG https://samoorg.com.ua
- 27 громад при розробці статутів узяли за основу Модельний статут, розроблений Асоціацією;
- В 5 регіонах наші експерти розробляють стратегії соціально-економічного розвитку громад;
- Асоціацією та Ресурсними центрами розроблено 79 проектів місцевих НПА, 48 з яких були ухвалені органами місцевого самоврядування;
- Понад 650 осіб прийняло участь у 32 заходах Асоціації в 2015 році;
- Профільний Комітет ВРУ підтримав законопроекти щодо органів самоорганізації населення № 2466 та загальних зборів мешканців № 2467 для першого читання;
- За рекомендаціями Асоціації до законопроекту щодо статусу старост (№4742) внесено зміни;
- В Одесі за ініціативою Асоціації створюється Агенція місцевої демократії (LDA) – підрозділ Європейської асоціації місцевої демократії (ALDA).
- Експерти Асоціації беруть участь у підготовці та реалізації Національної стратегії розвитку громадянського суспільства на 2016-2020 рр.