Внаслідок повномасштабного військового вторгнення рф в Україну ми всі спостерігаємо вразливість української енергетики. У результаті постійних обстрілів об’єктів енергетичної інфраструктури без електропостачання опиняються тисячі споживачів по всій країні. Запроваджуються графіки аварійних відключень в екстреному порядку для стабілізації роботи енергосистеми. Для багатьох споживачів стають актуальними децентралізовані рішення з електропостачання, зокрема, з використанням гібридних систем генерації та накопичення енергії з відновлюваних джерел. Знаходить своє місце “зелена” енергетика і в планах заходів із післявоєнного відновлення та розвитку України.
Перед країнами Європи, і не тільки, постають нові виклики. Енергетичний перехід здійснюється не лише в контексті подолання кліматичної кризи. Увесь демократичний світ об’єднався проти російських енергоресурсів, які фінансують війну в Україні та є інструментом шантажу й впливу рф на країни ЄС в частині підтримки України. На заміну російському газу та нафті поступово мають прийти нові технології та ще більше відновлюваних джерел енергії (ВДЕ).
З огляду на всі ці обставини, передумов для подальшого розвитку відновлювальної енергетики в Україні більше, ніж достатньо. Але коли і як діяти, щоб це відбулося?
Запрошуємо всіх зацікавлених на презентацію дослідження головних факторів впливу на розвиток ВДЕ в Україні. У підсумках дослідження наведені основні ризики та бар’єри для галузі ВДЕ та відповідні рекомендації для підтримки ВДЕ та збереження інтересу інвесторів до цієї сфери в період післявоєнного відновлення.
Спікер(к)и:
Оксана Алієва, координаторка програми “Зміна клімату та енергетична політика” Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ-Україна.
Іван Бондарчук, член Ради Комітету АПУ з питань енергетики, нафти та газу, радник, керівник практики енергетики LCF Law Group.
Юлія Усенко, голова ГО “Всеукраїнська агенція інвестицій та сталого розвитку”, експертка Коаліції “Енергетичний перехід”.
Модераторка:
Наталія Литвин, координаторка проєктів ГО “Екоклуб” та Коаліції “Енергетичний перехід”.
Подія відбудеться у вівторок, 22 листопада о 13:30.
Захід проводитиметься у змішаному форматі: участь онлайн — на платформі ZOOM (зареєстровані учасники отримають посилання), участь офлайн – у просторі енергетичної спільноти “NRG Space” (м. Київ, вул. Сім’ї Прахових, 50).
Для участі у заході потрібно заповнити форму за посиланням: https://forms.office.com/r/DV15pJqBvZ
*Будь ласка, зверніть увагу, що кількість місць офлайн обмежена. Запрошення буде надіслано лише зареєстрованим учасникам.
Захід буде корисним: представникам центральних органів влади, неурядовим організаціям, експертам, бізнесу у сфері енергетики й клімату, представникам ЗМІ.
Контакти для додаткової інформації: Наталія Литвин, n.lytvyn@ecoclubrivne.org, тел. +380989256472
Захід відбудеться у межах проєкту Адвокація механізмів підтримки ВДЕ-генерації в умовах війни”, що фінансується ім. Гайнріха Бьолля та в рамках проекту “Посилення громадської мережі “EkoNet” в питанні охорони клімату і довкілля в Східній Європі та Центральній Азії”, що фінансується Міжнародною агенцією “Хліб для світу”.