Такий шлях розпочали громадські активісти у «Школі громадянської дії» в рамках ініціативи «Мішково – Погорілівська ЕКО -громада».
На першому навчанні ліцеїсти разом зі студентами – екологами ЧНУ ім.. П. Могили та представниками місцевого самоврядування визначали екологічних проблеми громади та шукали шляхи їх вирішення.
Так 29 листопада 2021 р 29 учасників навчання:
По перше, за допомогою тренера проєкту Олександра Дудюка з’ясували наступні ключові молодіжні та екологічні проблеми :
- Працевлаштування молоді;
- Інфрастуктура дозвілля і спорту для молоді сіл (вєлопарковки і прокат велосипедів та електросамокатів, скейт-парк, спортивні майданчики, WI-FI – зони дозвілля/навчання, молодіжний центр з креативними гуртками творчості та кіноклубом);
- Вандалізм брак еко – свідомості і культури у жителів;
- Якість питної води та необхідність заміни системи водопостачання;
- Відсутність системи погодження ТПВ зокрема дієвої системи роздільного збору сміття.
По – друге, експертка ФРММ та методистка коаліції «Громадська Префектура» Тетяна Золотухіна:
- Ознайомила з можливостями інструментів місцевої демократії;
- Презентувала стан їх наявності у 5-ти громадах Миколаївщини;
- Запросила зацікавлені сторони ТГ до їх формування як місцеві НПА:
«Громадські ради при органах місцевого самоврядування, органи самоорганізації населення, громадські слухання, місцеві ініціативи , е-петиції є інструментами , що пропонує національне законодавство амбасадорам для захисту інтересів жителів у діалозі з владою.
Їх застосування у Мішковово – Погорілівської ТГ стане можливім лише після розробці та прийняття відповідних рішень радо, виконкомом, сільським голово. Саме це діагностував наш громадський аудит.
«Громадська префектура» запрошує громадськість разом з місцевими депутатами у робочу групу. Ми разом напрацюємо рекомендації та пакет потрібних громаді проєктів нормативно-правових актів!»
Презентація першого дня навчання.
Загалом, у програмі наступного навчання Школи – тренінг з залучення грантових ресурсів для діяльності «ЕКО-АМБАСАДОРІВ».
Нагадуємо, що протягом 2021-22 року випускники Школи реалізують відповідні ініціативи в рамах Стратегії громади, що модернізується.
Запрошуємо місцевих депутатів, активістів сіл ТГ, учасників громадських ЕКО — ініціатив, зокрема погодження з ТПВ і благоустрою у Школу!
Реєстрація учасників осінньої сесії Школи за посиланням https://docs.google.com/forms/d/1n1KV3HdODoDyceYPX661-x4t3zycxcBLXmQgMVTly-k/viewform?edit_requested=true
З питань участі у партнерської ініціативі звертатись до Олена Вартанян (офіс-менеджер ФРММ ), fondnikol@gmail.com. (0512) 47-38-79
Прес-служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»
Діяльність відбувається за підтримки проекту «Дієва місцева демократія у гармонійних громадах Миколаївщини», що реалізуються ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» (далі ФРММ) за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Європейського Союзу в рамках грантового компоненту проєкту EU4USociety.
EU4USociety – спільний проєкт Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу, що спрямований на посилення залучення, сталості, спроможності, актуальності та впливу українського громадянського суспільства у вирішенні актуальних внутрішніх, регіональних та глобальних викликів.
Реалізація довготермінової партнерської ініціативи «Мішково-Погорілівська ЕКО-громада» відбуваєтся на виконання Меморандуму про співпрацю від 06.03.2021р між ФРММ та Мішково-Погорілівською сільрадою та при партнерстві ГО «Наш дім Мішково — Погорілівська ОТГ».