Асоціація сприяння самоорганізації населення допомагає в розбудові порозуміння в громадах Болградського району у процесі впровадження реформ через ненасильницьке спілкування, діалог, ефективну комунікацію та широке залучення жителів до управління місцевими справами.
Зокрема, ми детально проаналізували ситуацію у громадах із визначенням основних проблем та виявленням больових точок, що потенційно можуть трансформуватись у конфлікти. Сформували мапи конфліктів із детальною фіксацію сторін конфлікту, їх позицій, інтересів, потреб та моделей поведінки. Карти представлені у графічному вигляді.
Окремо також дослідили характер владно-громадської взаємодії: використання інструментів демократії участі, розвиток самоорганізації, нормативно-правове забезпечення місцевої демократії, характер комунікації та інформування населення.
Для збору необхідних даних були використані такі методи:
– аналіз сайтів та сторінок громади у соціальних мережах щодо розміщення місцевими радами суспільно важливої інформації про їх діяльність;
– аналіз публікацій щодо ситуації у цільових громадах у відкритих джерелах;
– проведено 2 фокус-груп за участі 39 осіб у кожній громаді з метою виявлення та вивчення наявних практик владно-громадської взаємодії та представництва інтересів старостатів, а також основних недоліків чинних практик взаємодії та комунікації.
Публікацію підготувала ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” в рамках проєкту “Розбудова діалогу через самоорганізацію та ненасильницьку комунікацію у громадах Бессарабії”, який фінансується Міжнародним фондом “Відродження”.