Основним інструментом формування та реалізації антикорупційної політики в ОТГ є Антикорупційна програма. Антикорупційні програми в громаді приймаються з метою застосування додаткових і посилених заходів, що вживаються, спрямованих на ефективне й дієве запобігання корупції в усіх сферах діяльності громади та створення дієвої системи протидії проявам корупції.
Наразі Асоціація сприяння самоорганізації населення працює над розробкою Антикорупційної програми у Шабівській ОТГ. Процес її підготовки є максимально відкритим, прозорим та інформативним. Основним етапом є обговорення проєкту програми з обов’язковим залученням максимальної кількості громадян. Саме тому 27 серпня у с. Салгани Шабівської ОТГ вдруге відбулося обговорення Антикорупційної програми.
Важливим кроком у реалізації програми та створення Антикорупційного еко середовища, що має на меті громада, є залучення до виконання комплексу заходів, що передбачені програмою, не тільки посадовців та місцевих депутатів, а й зацікавленого кола осіб: експертів, представників громадянського суспільства, активістів та молоді.
Основними заходами, що передбачені програмою для створення Антикорупційного середовища в громаді є:
- забезпечення прозорості та відкритості діяльності органів влади громади за рахунок:
– ведення та своєчасного оновлення інформації офіційного веб-сайту;
– використання системи публічних закупівель «ProZorro»;
– забезпечення доступу громадськості до проектів НПА;
- протидія можливих проявів корупції в діяльності службових осіб ради та депутатів ОТГ шляхом:
– проведення відповідних навчань та роз’яснювальної роботи щодо вимог антикорупційного законодавства;
– подання щорічних е-декларацій;
– вжиття заходів щодо виявлення конфліктів інтересів та сприяння їх усуненню;
– здійснення моніторингу змін, що відбуваються у антикорупційному законодавстві;
- забезпечення формування негативного ставлення до корупції у населення за рахунок проведення інформаційної та роз’яснювальної роботи серед мешканців громади та наступних заходів:
– конференцій та семінарів;
– засідань за круглим столом та прес-конференцій;
– зустрічей посадовців, депутатів із активістами, молоддю, представниками громадянського суспільства та засобів масової інформації;
– виховних годин, лекцій та тематичних занять з питань запобігання та протидії корупції у навчальних закладах, розташованих на території ОТГ;
- забезпечення підвищення рівня знань посадових осіб та службовців ОТГ шляхом організації семінарів та інших форм навчання з питань запобігання і протидії корупції про:
– бюджетні процеси та прозорість бюджету;
– публічні закупівлі в ОТГ;
– використання E-Data та Prozorro.
#МАТРА #лікбезкор #Доброчин #samoorg
Активності відбуваються в рамках реалізації проєкту Центру Доброчин «Сприяння антикорупційній реформі на місцевому рівні в Україні», що виконується за фінансової підтримки Програми МАТРА Посольства Королівства Нідерланди та у партнерстві з Мережею* Ресурсних центрів з розвитку місцевої демократії.
*Асоціація сприяння самоорганізації населення (Одеська область), Центр «Доброчин» (Чернігівська область), Волинський Інститут Права (Волинська область), Причорноморський Центр Політичних і Соціальних досліджень (Херсонська область), Центр Громадської Адвокатури (Львівська область), Фонд Розвитку міста Миколаєва (Миколаївська область), Громадська Ініціатива Луганщини (Луганська область), Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики (Дніпропетровська область).