В умовах завершального етапу адміністративно-територіальної реформи актуалізується потреба в безпосередній роботі у громадах, спрямованій на досягнення порозуміння через діалог, налагодження ефективної внутрішньої комунікації в ОТГ та забезпечення залучення населення до управління місцевими справами. Саме тому Асоціація сприяння самоорганізації населення проводить ряд інформаційних зустрічей для громад Бессарабії, щоб відповісти на їх найбільш актуальні питання. 28 серпня відбулась перша зустріч в Ізмаїлі з представниками громад Нової Покровки, Приозерного, Старих Троянів та Суворового.
Ольга Сорочинська, завідувачка сектору роботи з персоналу відділу комунікативно-функціонального забезпечення Балтської міської ради, поділилася досвідом побудови діалогу з громадянським суспільством у Балтській ОТГ та забезпечення представництва інтересів периферійних сіл об’єднаної територіальної громади. Зокрема, вона розповіла про особливості застосування таких інструментів, як конкурс громадських ініціатив, скриньки для збору думок жителів громади, громадський бюджет, інститут старостатів та голів мікрорайонів, створення органів самоорганізації населення.
Андрій Крупник, аналітик ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення», також детально розповів про повноваження та особливості процесу створення органів самоорганізації населення (ОСН).
Діяльність ОСН-ів регулюється Законом України «Про органи самоорганізації населення» та Законом «Про місцеве самоврядування». Вони займаються вирішенням соціальних, побутових та культурних питань на місцевому рівні. Зареєстрований ОСН може отримувати додаткові повноваження від місцевої ради і є частиною системи місцевого самоврядування. Завдяки цьому міський та сільський бюджет має право напряму фінансувати ці органи.
«Орган самоорганізації населення вирішує питання працевлаштування, навчання, «важких дітей», організації дозвілля, сусідських днів. Потрібно не тільки проблеми вирішувати, але і робити життя громади цікавим», – зазначив Андрій Крупник.
Захід провела ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» в рамках проєкту «Побудова діалогу та взаєморозуміння між громадами Ізмаїльського району», який фінансується Міжнародним фондом «Відродження». Захід був організований з урахуванням норм під час епідемії СOVID-19, зокрема дотримання дистанції між учасниками та використання одноразових медицинських масок.