Наприкінці липня у Ніжньодуванській ОТГ відбувся перший тренінг «Місцева демократія як інструмент вирішення конфліктів» за участю експертів ГО “Громадська ініціатива Луганщини”.
Спільна співпраця триває вже багато років. Раніше представники громади та громадської організації розробляли проект Статуту Нижньодуванської селищної територіальної громади, якій був затверджено рішенням селищної ради в 2018 р.
Зараз в рамках нового проекту співпраця сконцентрована по двом напрямкам: медіація конфліктів та покращення/створення умов для розвитку та реалізації форм місцевої демократії при прийнятті рішень (Статути ОТГ, створення ОСН, бюджет участі). Перший захід в рамках програми «Foresight-майстерня змін визначення проблем, аналізу виникнення та розробки сценарію виходу із конфліктних ситуацій» дав можливість скласти невеличкий банк проблем, серед яких є потреба долучати активну молодь до вирішення місцевих справ.
Під час заходу учасники розібрали деякі форми та способи прояву комунікативної активності територіальної громади в процесі здійснення місцевого самоврядування, виявляли рівень співпраці «громада – влада», їх переваги та недоліки. Обговорювали також пасивність молоді у житті громади, дискутували на тему форм участі молоді у вирішенні місцевих проблем. Голова громади підкреслив важливість та корисність створення консультативно-дорадчих органів, в тому числі й Молодіжної ради.
Захід закінчився у неформальній обстановці, обговорюючи подальші кроки впровадження поставлених завдань в життя. Захід проводиться ЛОГО «Громадська ініціатива Луганщини» в рамках проекту «Міцна комунікація в об’єднаних громадах Луганщини як основа ефективного впровадження реформ» за підтримки МФ «Відродження» (Програма «Демократична практика»).