Учбово-методичний центр захисту прав людини HRTC в рамках проекту «Захист прав пенсіонерів та моніторинг бюджетних витрат по COVID-19 громадським префектами у південних областях України» та громадської кампанії «За чесну медицину» запрошує активних громадян з Миколаївської, Херсонської та Кіровоградської областей на тренінги із застосування сучасних цифрових інструментів для аналізу медичних закупівель та захисту прав пацієнтів поважного віку.
Тренінги відбудуться: 29-30 липня 2020 року в Миколаєві, 19-20 серпня – в Херсоні, 9-10 вересня – в Кропивницькому. Учасники заходу отримають навички виявлення порушень та оскарження неправомірних дій суб’єктів господарювання, під час закупок за спрощеною процедурою COVID-19. Тренери поділяться досвідом проведення моніторингових досліджень в сфері захисту прав людини і протидії корупції. Учасники тренінгу обміняються досвідом та ідеями, візьмуть безпосередню участь в розробці навчальних кейсів на основі реальних історій про порушення прав пацієнтів. Найбільш успішні учасники отримають можливість розробити власну радіопередачу і провести її у прямому ефірі одного з українських радіоканалів.
Тренери:
- Тетяна Зелінська – аналітик, голова Вознесенської асоціації розвитку місцевої демократії ВАРМД;
- Вадим Мельников – юрист, директор аналітико-правозахисного об’єднання «Викривач».
Запрошені експерти і консультанти:
- Михайло Золотухін – засновник коаліції неурядових організацій «Громадська префектура», директор Фонду розвитку міста Миколаєва;
- Світлана Одінцова – регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини у Миколаївській області, співзасновця молодіжного правозахисного руху «Active Mykolaiv»;
- Олег Конотопцев – доцент кафедри регіонального управління Національної академії управління при Президенті України, засновник і член правління ГО «Станція Харків»;
- В’ячеслав Головченко – медіа-тренер, член Національної спілки журналістів, головний редактор Інтернет-видання «Губернская неделя», співзасновник та викладач Миколаївського коледжу преси і телебачення;
- Тетяна Золотухіна – експерт Фонду розвитку міста Миколаєва;
- Вадим Жепало – регіональний координатор взаємодії з громадськістю Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини;
- Віутор Ковальчук – експерт HRTC із суспільно-політичних питань;
- Андрій Тюренков – керівник творчої групи «Українське Радіо Миколаїв 92FM» ПАТ НСТУ «Миколаївська регіональна дирекція».
Питання організаційного забезпечення заходу та логістики заходу: Борис Кудар (097)712-62-87, kudar.boris@gmail.com та Олена Вартанян (063)193-80-05.
Проект «Захист прав пенсіонерів та моніторинг бюджетних витрат по COVID-19 громадськими префектами у південних областях України» реалізує ГО «Учбово-методичний центр захисту прав людини» HRTC за фінансового сприяння міні-гранту Проекту ЄС «Підвищення потенціалу ОГС соціальної сфери України» що фінансується Європейським Союзом. Громадянська кампанія «За чесну медицину» впроваджується за підтримки незалежного соціально-екологічного руху NESEHNUTI в рамках «Програми трансформаційного співробітництва» Міністерства закордонних справ Чеської республіки. Юридичний супровід діяльності HRTC здійснює юридична фірма «Студіо Лєгалє».
Погляди учасників можуть не співпадати з офіційною позицією ЄС та уряду Чеської республіки.
Погляди учасників можуть не співпадати з офіційною позицією ЄС та уряду Чеської республіки.
Перший тренінг (29-30 липня 2020), м. Миколаїв, прес-центр готелю «Олександрівський», (Програма)
вул. Нікольська, 25, тренер-фасилітатор – Тетяна Зелінська, тренер – Вадим Мельников
Мета першого тренінгу: зацікавити і залучити громадських префектів та волонтерів, які працюватимуть з особами похилого віку, до моніторингової, правозахисної та антикорупційної діяльності. Підвищити рівень обізнаності учасників про новітні методи обробки інформації. Заохотити учасників до розповсюдження інформації про інноваційні методи громадського контролю.