29 квітня 2020 року в прес-центрі «Чиста політика» відбулася підсумкова прес-конференція в рамках проекту «Діалог для трансформації конфліктів в громадах» громадської організації Центр Доброчин. Зустріч проведена в умовах пандемії коронавірусу без присутності ЗМІ з дотриманням всіх вимог.
Розпочала зустріч Наталія Дрозд, керівниця ГО Центру «Доброчин» та підсумувала результати роботи громад, що брали участь в проекті, це новостворена Новобілоуська територіальна громада та Ріпкинська селищна рада.
Одним із досягнень проекту на даному етапі вважаємо встановлення діалогу з активними, небайдужими і зацікавленими в розвитку і позитивних змінах представниками територіальних громад, як громадських активістів, так і представників органів місцевого самоврядування, які розуміють перспективу застосування механізмів демократії участі та готові долучатися до їх впровадження.
Проект Статуту Новобілоуської громади пройшов широке обговорення зацікавленими сторонами і вже готовий до винесення на голосування. Питання лише в часі – знятті карантинних обмежень і проведення засідання сесії.
Також спільно з місцевою владою, освітянами та батьками були проаналізовані існуючі освітні мережі в двох пілотних громадах та розроблені Сценарії розвитку освітніх мереж.
Голова Новобілоуської ОТГ Дмитро Федоров поділився станом справ на сьогодні. Ситуація з пандемією коронавірусу змінила багато планів та життя громади в цілому. Але мешканці громади все-таки проявили гарну згуртованість, піклування один про одного, активно приймають участь у розвитку громади. Проведена плідна роботу з документацією, налагоджений контакт з багатьма підприємцями щодо подальшої співпраці. Бюджет громади потерпає з моменту введення карантинних заходів, багато запланованих питань, зокрема і питання інфраструктури, відтерміновуються. Але поточні роботи щодо приведення в гарний стан садочків та шкіл будуть продовжені та завершені. Діяльність громади загалом відкрита, прозора для всіх мешканців.
Юрій Паперний, експерт, політичний аналітик, зазначив, що з початку карантину дуже вражає розвиток системи комунікації, що підтверджується станом налагодженої роботи зокрема дистанційного навчання в школах громад. Також інформування і спілкування мешканців громади засобами інтернет, що звісно потрібно враховувати керівництву громад в плануванні діяльності з багатьох питань. Поки залишаються відкриті питання щодо адміністративного устрою області, що і впливає на планування головами ОТГ своєї діяльності на майбутнє.
Олександр Підгорний, керівник Чернігівського Ресурсного Центру з розвитку місцевої демократії повідомив, що для майбутньої Ріпкинської територіальної громади, вибори по якій очікуються восени 2020 року, розроблено повний пакет документів щодо діяльності майбутньої громади, враховуючи всі приєднані села. В даній громаді освітня мережа розвинена, потужна, також є багато активістів, багато планів, то ж чекаємо виборів. Ситуація з пандемією звісно впливає на життя та соціальну активність.
Також Олександр Підгорний підсумував, що задоволений плідною співпрацею з обома громадами та досягненнями їх діяльності.
Метою проекту «Діалог для трансформації конфліктів в громадах», що здійснюється Центром «Доброчин» за підтримки Програмної ініціативи МФВ «Демократична практика”, є забезпечення активної участі місцевого населення у впровадженні реформ із використанням механізмів місцевої демократії та медіацію конфліктів.