Зробили головні розпорядники бюджетних коштів за рекомендаціями аудиту ,що здійснив Департамент фінансів при партнерстві з експертами коаліції #ГромадськаПрефектура.
Так прокоментував подію координатор коаліції, заступник голови робочої групи Миколаївського міського голови з питань демократичності і ефективності бюджетного процесу у м. Миколаєві Михайло Золотухін:
«..Майже усі головні розпордники бюджетних коштів (ГРБК) сприйняли зауваженя та рекомендації аудиту щодо 81% (34 з 42 ГРБК) показників бюджетних програм . А саме ГРБК:
Планують уточнити результативні показники 22 бюджетних програм;
Дали обгрунтовані пояснення щодо показників 10 бюджетних програм;
Визнали помилки/доцільність економічного обгрунтівання 2 х бюджетних програм.
З іншого боку, 4 ГРБК ще мають заперечення до зауважень аудиту по показників 19% (8- з 42 ) проблемних бюджетних програм. Вони аргументують:
Відповідністю вимогам законодавства України показників шости бюджетних програм;
Існуючою практикою при формуванні двох бюджетних програм.
Тепер є можливість вирахувати ціни на муніципальні послуги управлінські послуги та зрозуміти на скільки вони змінились у порівнянні з попередніми 2019, 2018 та 2017 році. Зроблено ще один крок до прозорості та підзвітності бюджетного процесу….».
Нагадуємо , що результати аудиту у обговорили на робочої нараді з керівниками головним планових служб та відповідальними працівниками головних розпорядників коштів міської громади. http://frgn.mk.ua/?p=11386 .
Згідно офіційного листа Департаменту фінансів матеріали аудиту та результати наради були направлені головним розпорядникам бюджетних кошті. Усі питання, були відпрацьовані
Докланіше узагальнення реакції головних розпорядників бюджетних коштів у таблиці .
Прес- служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва
Експертний супровід внутрішнього аудиту проведено в рамках проекту «Внутрішній контроль та аудит – як основа підвищення ефективності місцевих бюджетів у 4-х регіонів України», якій реалізує ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за підтримки Уряду Великої Британії та в рамках ініціативи #ГромадськаПрефектура «Мережі ресурсних центрів із розвитку місцевої демократії».
Партнери проекту: ГО «Центр Доброчин» (м. Чернігів); ЛОГО «Громадська ініціатива Луганщини» (м. Сєверодонецьк Луганська область); ДОГО «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики».