Чернігівський Ресурсний центр з розвитку місцевої демократії, який діє на базі громадської організації Центр «Доброчин», провів інформаційну зустріч в Новобілоуській сільській раді 14 листопада 2019 року.
В той час як посилення здатності громадян впливати на ухвалення рішень у своїх громадах було одним із ключових завдань реформи децентралізації, керівникам новостворених ОТГ досить складно відступити від командно-адміністративних методів управління. Тому напрацьовувати базовий документ, який визначає правила взаємодії влади та громади – Статут територіальної громади, необхідно спільно з громадянами.
Кожна громада унікальна і кожна потребує комплексного підходу у пошуку дієвих інструментів взаємодії, які б «підійшли» громаді. Статут має стати документом, який визначає правила взаємодії та комунікації, тому процедури та підходи до його розробки не повинні бути «бутафорними».
Члени територіальної громади повинні мати можливість впливати на процеси прийняття рішень через використання таких інструментів, як для прикладу загальні збори, громадські слухання, місцеві ініціатив та інші.
Наступним кроком стане проведення публічного обговорення проекту Статуту територіальної громади. Голова Новобілоуської громади Дмитро Федоров підкреслив, що такі заходи допоможуть налагодити більш тісні зв’язки з місцевими активістами, лідерами думок, а також залучити місцевих жителів до участі в життя громади.
Метою проекту «Діалог для трансформації конфліктів в громадах», що здійснюється Центром «Доброчин» за підтримки Програмної ініціативи МФВ «Демократична практика”, є забезпечення активної участі місцевого населення у впровадженні реформ із використанням механізмів місцевої демократії та медіацію конфліктів.