Партнери з Чернігівської, Харківської, Миколаївської, Львівської та Луганської областей провели стартову координаційну зустріч в Чернігові 4 – 5 липня 2019 року по проекту «Посилення децентралізації: антикорупційні політики для нових об’єднаних територіальних громад».
ГО «Чернігівський Центр Прав Людини» розпочав реалізацію проекту, направленого на підвищення прозорості та підзвітності органів місцевого самоврядування в об’єднаних громадах шляхом запровадження антикорупційних політик у 5 пілотних об’єднаних громадах Харківської, Львівської, Чернігівської, Миколаївської та Луганської областей.
Корупція залишається однією з основних проблем, що перешкоджають реформам України. Децентралізація сприймається як найуспішніша реформа в Україні, але важливо визнати виклики, з якими стикаються об’єднаної громади в процесі об’єднання і своєї діяльності та вчасно протидіяти їм.
Експерти допомагатимуть п’яти громадам з пілотних областей розробляти і приймати антикорупційні програми, а також нормативно-правові акти щодо врегулювання конфлікту інтересів.
На неформальних Антикорупційних кава зустрічах місцеві активісти дізнаються про міфи щодо корупції, ефективні рецепти протидії та антикорупційну кухню.
Діяльність проекту посилить комунікацію та співпрацю між місцевими жителями, місцевими органами влади та громадянським суспільством у здійсненні антикорупційної діяльності на місцевому рівні.
Коаліція громадський організацій Чернігівський Центр Прав Людини, Центр громадської адвокатури, Львів, Громадська ініціатива Луганщини, Фонд розвитку міста Миколаєва та Чугуївська правозахисна група має успішний досвід забезпечення участі громадськості у місцевому самоврядуванні, аналізу місцевих та національних політик, здійснення профільних реформ, а також протидії корупції шляхом застосування інструментів місцевої демократії.
Проект «Посилення децентралізації: антикорупційні політики для нових об’єднаних територіальних громад» реалізується завдяки фінансовій підтримці Уряду Великої Британії.