У п’ятницю 4 травня відбулися завершальні майстер-класи по використанню інструментів прямої демократії для мешканців Дубівської громади. Навчання провели для активістів центральної садиби. Майстер-класи покликані сприяти налагодженню ефективного діалогу між владою та громадою.
«Ми тиждень працюємо з майстер-класами у вашій громаді і намагаємося надати інформацію про інструменти громадської участі, які визначені у Статуті територіальної громади та у Законах України. Кожен з вас може обрати інструмент, який найбільш прийнятний та зручний для використання у конкретній ситуації», – констатує Ірина Гайдучик, експертка з питань побудови діалогу між владою та громадою.
Під час майстер-класів говорили про запити і звернення, про розпорядників інформації і форми звертання до них. Розібрали приклади звернень з необхідним інформаційним наповненням та поговорили про ту інформацію, яка не може бути обмежена в доступі.
Нагадаємо, що нещодавно подібні тренінги проводилися і для депутатів та працівників ради, що розставило крапки над «і», дозволило зрозуміти до кінця механізм інструменту та власні дії у правовому полі, як реакцію на запити.
Для кожного із учасників були підготовлені відповідні інформаційні листівки, які допоможуть не лише почути, а й в разі необхідності розібратись та застосувати даний інструмент самотужки. Майстер-класи дають можливість переходити від вимог до дій у правовому полі. «Не обов’язково чекати зустрічей із владою, інколи те, що вас цікавить можна отримати і без них, не виходячи з дому, просто сформулювавши і подавши своє запитання належним чином», говорить керівниця Волинського ресурсного центру розвитку місцевої демократії.
—
Семінари відбуваються в межах реалізації проекту «Майстерня комунікації влади та населення у об’єднаних територіальних громадах Волині через використання інструментів місцевої демократії», що реалізується ВОГО «Асоціація підтримки та розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та органів самоорганізації населення»
за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».