Сучасний світ вимагає більш ефективних методів ведення бізнесу. Для того, щоб організувати будь-яке виробництво товарів, надання послуг, виконання робіт або розширити масштаби вже розпочатої справи потрібні певні витрати. Дістати у своє розпорядження нові робочі машини, обладнання можна двома способами – придбати чи взяти в оренду. Придбання тих чи інших потужностей можливе тільки тоді, коли покупець має достатні власні кошти або отримає довгостроковий кредит у банку. Більшість суб’єктів підприємницької діяльності в Україні не можуть ні виділити кошти для інвестицій, ні взяти в кредит, бо не спроможні забезпечити його заставою, а за інших умов банки кредитів не надають. Тому, одним із найбільш ефективним і гнучким інструментом для підприємців у вирішенні таких питань може бути лізинг.
Лізинг надає реальну можливість бізнесу, особливо малому та середньому, оновлювати свої основні фонди, підвищувати конкурентоспроможність продукції, що випускається, знижувати податкові і оперативні витрати.
Про це говорили фахові експерти проекту USAID “Трансформація фінансового сектору” під час тренінгу для представників малого та середнього бізнесу: «Лізинг: особливості послуги та переваги для клієнта», який відбувся у м. Луцьк 27 лютого за підтримки ВГО «Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України».
Даний тренінг зосереджений саме на практичних інструментах та прикладах залучення коштів для розвитку бізнесу малих та середніх підприємств, а тому був корисним тим, кого цікавить наступне:
- Як оптимізувати грошові потоки та отримати обладнання для збільшення прибутку.
- Як отримати податковий кредит на 100% вартості при сплаті лише авансу?
- Що є вигідною альтернативою банківському кредиту?
- Новий інструмент фінансування, яким користуються 43% малого та середнього бізнесу в Європейському Союзі.
- Як отримати обладнання та мати привабливий баланс для банків?
Як зазначив у своєму вітальному слові заступник начальника управління АПР Волинської ОДА, начальник відділу рослинництва Книш Олександр Сергійович лізинг може стати одним з ключових чинників, які дадуть поштовх розвитку галузі сільського господарства як у Волинській області так і в Україні в цілому. Адже завдяки використання новітнього обладнання взятого в лізинг можливо виробляти продукт з вищою доданою вартістю та залишати більше коштів в українських селах.
Учасників також цікавила можливість користування лізинговими програмами дрібними фермерами та ОСГ. Звертали увагу і на державну програму підтримку малого та середнього бізнесу на селі за рахунок компенсації техніки вітчизняного виробництва, яка в цьому році має дати можливість виробникам оновити свій парк сільськогосподарської техніки. Експерт проекту USAID Іван Вишневський завірив, що положення цієї програми невдовзі будуть адаптовані і до лізингових програм.
Завдяки тренеру-консультанту Проекту USAID “Трансформація фінансового сектору” Олені Сухенко, яка має багаторічний досвід консалтингу в сфері фінансів, оцінки ризиків, кредитування та лізингу тренінг був побудований на практичних прикладах роботи з лізингом.