Волинський ресурсний центр розвитку місцевої демократії продовжує активну співпрацю з Дубівською та Люблинецькою громадами. В умовах адміністративно-територіальної реформи з’явилась необхідність самоорганізації мешканців для представлення інтересів периферійних громад. Щоб допомогти мешканцям периферії розпочати діалог з владою, експертами ресурсного центру провели ряд навчальних семінарів на тему «Створення вуличних, квартальних та сільських комітетів, як інструмент розвитку території». Навчання відбулися у Дубівській громаді: с. Городище, с. Облапи та с. Вербка та в Люблинецькій громаді: с. Мощена, с. Старі Кошари, с. Кругель та с. Довгоноси.
Період переходу у громадах відбувається по різному і часто розуміння мешканців щодо змін та своєї ролі у цьому не співпадає з реальним станом речей. Споживче відношення до коштів громади та потреби « хочу все і сьогодні» заважають свідомо мислити та побачити себе у системі змін і стати їх рушієм. Далеко не всі розуміють як це взагалі зробити та ще й отримати від цього користь. «Часи змінилися, багато питань тепер вирішується на рівні громади. Наразі розвиток вашого села залежить від вашої активності. І час діяти — вже сьогодні!» – констатує експерт Петро Лавринюк.
З мешканцями периферії визначали проблемні питання. Настрої були різні, часом схожі на крайнощі: де в одному кутку були бунтівники, які звинувачують владу у бездіяльності і вимагають державних компенсацій, бо ж хочеться жити краще; а з іншої сторони ті, хто дослуховує до кінця, хто має розуміння, що саме Я – рушій змін і Я готовий змінюватися і діяти заради кращого завтра.
Багато говорили про важливість самоорганізації і співпраці з радою. Петро Петрович представив можливі варіанти рішень та перспективи подальшої роботи сільських комітетів в умовах ОТГ. Представили, як створити та започаткувати ефективну діяльність сільського комітету та які місцеві програми можуть стати основою участі мешканців у вирішенні нагальних проблем села.
Сільські комітети – єдиний ефективний інструмент захисту прав та інтересів периферійних громад. Наразі сформовано ініціативні групи у визначених громадах та вестиметься робота із створенням сільських комітетів. Крім того, в громадах очікується прийняття програм, які направлені на підтримку місцевих ініціатив та проектів, а спільна справа об’єднує дух людей, які над нею працюють. Проте найважливіше – робота над зміною свідомості та формування у кожному із нас бажання бути причетним до позитивних змін.
—
Семінар відбувся в межах реалізації проекту «Майстерня комунікації влади та населення у об’єднаних територіальних громадах Волині через використання інструментів місцевої демократії», що реалізується ВОГО «Асоціація підтримки та розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та органів самоорганізації населення»
за фінансової підтримки Програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».