Експерти Асоціації продовжують працювати над проектом «Відкрита громада – сильна громада». Проектом передбачено проведення дослідження «Механізми взаємодії забезпечення громади в ОТГ».
Дослідження буде проходити в 9-ти ОТГ восьми регіонів України з успішним досвідом використання інструментів місцевої демократії, який можна використати в пілотних громадах Луганської та Одеської областей.
Так, за розробленою методолгією, дослідження успішних практик використання інструментів локальної демократії в перших створених ОТГ відбуватиметься через:
- Аналіз нормативно-правової бази ОТГ
Аналіз місцевих нормативних актів, ухвалених радами ОТГ, що регулюють питання підтримки та розвитку місцевої демократії в об’єднаних територіальних громадах.
Регіональні експерти при аналізі НПА будуть звертати особливу увагу на регламентацію того інструменту, який успішно використовується в кожній окремій громаді.
- Аналіз комунікації (інформації розміщеної на сайті ОТГ, сайтах Ресурсних Центрів розвитку місцевої демократії).
Досліджуватиметься кількість, зміст повідомлень щодо інструментів локальної демократії на сайтах ОТГ. Навіть у разі належної регламентації інструментів місцевої демократії в Статуті та Положення, вони не запрацюють без належного інформування мешканців про можливості їх використання.
Тому, в рамках дослідження буде проведено дослідження каналів комунікації, які використовувались органами влади для інформування мешканців про запуск бюджету участі, проведення загальних зборів чи громадських слухань.
В рамках даного дослідження вивчатимуться архіви повідомлень на відповідних сайтах з дати створення ОТГ.
Проект «Відкрита громада – сильна громада» реалізує Всеукраїнська громадська організація «Асоціація сприяння самоорганізації населення» спільно з Луганською обласною громадською організацією «Громадська ініціатива Луганщини» за підтримки Реанімаціного пакету реформ.20