Запрошуємо представників органів місцевого самоврядування, старост та громадських активістів, депутатів особливо периферійних сіл об’єднаних територіальних громад (ОТГ) навчитись балансу прав та інтересів в бюджетному та процесі соціально-економічного розвитку на тренінг курсі: «Гармонійний розвиток ОТГ через баланс прав та інтересів периферійних громад».
У програмі дводенного навчання 28-29 листопада 2017 р. у м. Миколаєві роз’яснення «людською мовою»:
- Нових вимог законодавства України щодо захисту прав мешканців сіл та збалансованого розвитку всіх сіл, селищ, міст, що створили об’єднану територіальну громаду;
- Виклики системи управління, бюджетного та процесу соціально-економічного розвитку перших ОТГ Миколаївщини. Приклад проблемної ситуації, що буде розібрано на семінарі у Додатку;
- Механізмів та інструментів впливу мешканців на бюджетний процес та пріоритети соціально-економічного розвитку , що є у національному та місцевому законодавству;
- Значення згаданих механізмів та інструментів місцевої демократії для залучення грантів/інвестицій у формування спроможної ОТГ. Зокрема, практикум розробки проектів та заявок на отримання грантів.
Отже випускники навчання знайдуть відповіді на наступні питання :
- Якими мають бути інструменти захисту інтересів мешканців периферійних територій в об’єднаних громадах? Як досягти балансу прав та обов’язків периферійних громад в ОТГ
- Як забезпечити належний рівень послуг для людей, що мешкають поза межами центру громади?
- Чи достатньо своїх представників мають периферійні села в органах місцевого самоврядування об’єднаних громад?
- Як посилити самоорганізацію сільської громадськості та її вплив на місцевий розвиток
Навчання відбудеться у конференц-залі готелю «Раціотедь (пр. Центральний, буд. 120, м. Миколаїв).
Витрати на харчування, проживання та проїзд (автобус, поїзд класу не вище купе) здійснює Фонд.
Кількість учасників обмежена. При надходженні анкет, що перевищує можливості проекту, буде застосована конкурсна процедура відбору учасників.
Чекаємо анкети – заявки на Школу до 17-00 26 листопада 2017 р.
Прес-служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»
——————————————————————————————————————
Семінар-тренінг відбудеться в рамках проекту ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» на тему: «Ефективне Місцева демократія для гармонійного розвитку сіл в ОТГ Миколаївщини» в рамках діяльності всеукраїнської мережі «Ресурсні центри сприяння місцевої демократі» за методичної підтримки ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» та грантової підтримки МФ «Відродження».
Навчання є черговим заходом проекту «Залучення мешканців сіл та міст до формування та комплексного розвитку спроможних територіальних громад»,, що реалізується Фондом при партнерстві з Миколаївською облрадою, Миколаївською ОДА згідно рішення облради №7 від 30.07.2015 р. «Про затвердження Плану заходів з реалізації у 2015-2017 роках..» та на виконання завдання 3.2.2. Стратегії розвитку Миколаївської області на період до 2020 року».
Додаток
Ситуаційна вправа : Виклики системи управління, бюджетного та процесів соціально-економічного розвитку перших ОТГ Миколаївщини
Куцурубська сільська та Баштанська міська ОТГ були створені одночасно (грудень 2016р) . І якщо Баштанська ОТГ в процесі об’єднання почала з нуля, то Куцурубська ОТГ вже мала досвід освоєння всіх преференцій від держави як ОТГ першої хвилі (в урізаному варіанті ця ОТГ була заснована в 2015р).
І ось цікаві дані про прийняті обома громадами рішення щодо фінансування інфраструктурних об’єктів на територіях ОТГ на 2017р.
Куцурубська сільська ОТГ
Як бачимо, навіть візуально в Куцурубської сільської ОТГ є перекіс направлення ресурсів до центру громади. Чи виправдано це – вирішувати громаді. Але точно такий же перекіс спостерігається і в Програмі соціально – економічного розвитку Куцурубської об ‘єднаної територіальної громади на 2017-2020 роки де в Переліку пріоритетних інвестиційних проектів, які плануються до реалізації на території Куцурубської ОТГ за рахунок коштів державного бюджету, сільського бюджету та інших джерел фінансування на період 2017- 2020р з 21 об’єкту 12 розташовані на території Куцурубської ОТГ (зразка 2016р)
Досить дивним є той факт, що депутатський корпус Куцурубської ОТГ, в якому в силу специфіки чинної виборчої системи майже рівномірно представлені всі громади, що увійшли до ОТГ, допустив даний перекіс.
Баштанська ОТГ
Баштанська міська ОТГ є тільки номінальне викривлення на користь центру громади, хоча центр в цьому сенсі, звичайно, володіє більшим потенціалом. Однак з діаграми видно, що левова частка коштів спрямовується на периферійні громади.
ПИТАННЯ:
- Як забезпечити належний рівень послуг для людей, що мешкають поза межами центру громади?
- Які ви бачити дієві механізми та інструменти захисту інтересів мешканців периферійних територій в об’єднаних громадах? Як досягти балансу прав та обов’язків периферійних громад в ОТГ
ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»