Нещодавно Кабінетом Міністрів України були внесені зміни до Положення про державну реєстрацію статутів територіальних громад.
8 положень щодо реєстрації статутів територіальних громад, які потрібно знати
- Реєстрацію статутів територіальних громад сіл, селищ, міст здійснюють відповідні Головні територіальні управління юстиції, а статуту територіальної громади міста Києва – Мін’юстом.
- Прийняття та видача необхідних документів здійснюється через центри надання адміністративних послуг.
- Необхідні документи для реєстрації статуту територіальної громади:
– Заява про реєстрацію статуту територіальної громади, яка подається відповідно до встановленого Мін’юстом зразка, яка оформлюється на бланку сільської, селищної, міської ради із зазначенням відповідних вихідних реквізитів.
– Статут територіальної громади села, селища, міста (далі – статут) у двох примірниках.
-. Рішення представницького органу місцевого самоврядування про затвердження статуту.
– Протокол пленарного засідання представницького органу місцевого самоврядування, на якому прийнято рішення про реєстрацію статуту.
- Заява про реєстрацію статуту розглядається в місячний термін і у разі прийняття рішення про реєстрацію статуту видається свідоцтво про державну реєстрацію статуту територіальної громади.
- Реєстрація змін до статуту здійснюється в порядку, передбаченому для реєстрації статуту.
- Рішення про відмову в реєстрації статуту може бути оскаржено в судовому порядку.
- Відомості про реєстрацію статуту орган, що її здійснив, в десятиденний термін подає відповідному органу державної статистики.
- Територіальні громади звільнені від плати за ці адміністративні послуги.
Нагадаємо, Асоціація сприяння самоорганізації населення розробила Модельні статути для територіальної громади міста та села (селища).