«Відеоуроки пам’яті» у школах міст і сіл Донеччини і Луганщини проводять старшокласники, залучені Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Студентське братство» до волонтерства.
Зокрема, це переселенка з Донецька, Катерина Вовк, яка навчається у Маріупольській школі №25, а також учень Маріупольського міського ліцею Данило Тюрін, який особисто побував у героїв документальних фільмів у Західній Україні.
Шкільній аудиторії пропонуються документальні фільми про війну та репресії тоталітарних режимів у воєнні та повоєнні роки. Кіноуроки проходять в рамках проекту «Школа громадянської освіти для молоді Сходу України», який відбувається за підтримки ТОВ «Будівництво і монтаж» – компанії, яка евакуювалася з території окупованого Донецька.
Серед фільмів, які демонструються – «Загадка Норильського Повстання» про страйк політв’язнів ГУЛАГу, а також «Довічно закохані» – про долю подружжя Петра і Ольги Мартинюків, які починали свою боротьбу проти німецьких окупантів в лавах українського національного підпілля на Волині, а відтак були репресовані сталінським режимом і стали учасниками Норильського Повстання у концтаборі ГУЛАГу у 1953 році.
У стрічці показано, як дев’яносторічні герої Петро і Ольга Мартинюки прожили важке, але сповнене коханням життя. Петро Мартинюк розповідає, як на випадковій зустрічі ешелонів політв’язнів по дорозі до Сибіру обіцяв Ользі обов’язково витримати нелюдські умови таборів та знайти одне одного після звільнення. Він знайшов кохану на сибірському спецпоселенні серед каторжан, щойно звільнених з табору. Там Петро і Ольга Мартинюки одружилися. Ще за 5 років їм радянська влада дозволила їм повернутися в Україну, де вони щасливо живуть у шлюбі вже понад 60 років, а нещодавно приймали в себе маріупольських школярів-волонтерів.
Крім самих кінострічок активісти демонструють також відео про зустрічі молоді з героями цих фільмів, телесюжети про поїздки волонтерів ВМГО «Студентське братство» з Донбасу до трьох областей Західної України.
Усіх зацікавлених школярів координатори «Уроків пам’яті» запрошують писати учнівські наукові роботи в рамках Малої Академії Наук з історичної тематики, а також відвідувати героїв фільмів на шкільних канікулах.