Що робити, якщо у вашому будинку тече дах, або ж у дворі вже тривалий час стоїть безхазяйна аварійна будівля, або ж комунальними підприємствами, після їх робіт, залишені перериті ями.
А можливо у вас є ідея поставити дитячий майданчик, або ж прикрасити сірі стіни житлового кварталу яскравими фарбами?
Всі ці по-одинокі проблеми та ідеї існують самі по собі. Але якщо їх всі візуалізувати на карті, то відразу буде видно картину сучасного міста: на одній ділянці більше проблем, на іншій – менше, тут добре б поставити лавочки, а там – дитячий майданчик.
Так зване картографування громади – прекрасний інструмент, який дозволяє кожному жителю міста створити загальну візуальну карту свого локального ком’юніті, позначити на ній позитивні та проблемні аспекти. Роблячи на онлайн карті ті чи інші позначки, проблеми або ідеї, ми можемо проводити аналіз чому біля деяких місць на карті прикріплена велику кількість позитивних коментарів і оцінок, тоді як інші породжують багато негативних зауважень, на що депутатам і громадськості в першу чергу варто звернути увагу.
На основі вже відомої багатьом Херсонської мапи округів http://nash.kherson.ua/open, яка була запущена в Херсоні ще в 2013 році, і за аналогією якої запустилися схожі карти в Києві, Вінниці, Одесі та ін. містах України), була додана функція «Помітки громади» – кожен Херсонець тепер може можливість приєднатися до побудови аналітичної карти спільноти. Зареєструвавшись на сайті, жителі міста можуть відзначати ідеї або проблеми свого району на онлайн карті.
Такий підхід дозволяє більш системно підійти до визначення проблем соціального розвитку в місцевій громаді та він відмінно підходить для планування соціального проекту на місцевому рівні. Формат даної методики активно застосовується в навчальних програмах Британської Ради “Активні громадяни”. По-суті, ми просто перенесли цей підхід в формат онлайн для більш широкої взаємодії Херсонців.
29 лютого в приміщенні Херсонської медіа школи пройшов перший тренінг для представників депутатського корпусу Корабельної (Комсомольської) районної в Херсоні ради по темі використання даного інструменту. Депутати з медіа-активістами розбирали як можна зробити сервіс зручніше і як краще згрупувати проблеми, які згодом будуть наносити на карту жителі міста.
Під час практичного заняття депутати нанесли на карту свої пропозиції та ідеї. Планується, що в майбутньому у своїй роботі з громадою буде використовуватися ця карта для побудови діалогу з владою і громадою для пошуку вирішення існуючих проблем.
Тренінг проводили Юрій Антощук, голова Фонду «Об’єднання» і Андрій Жнивін, голова громадської організації «Центр дослідження суспільства».
Хочемо нагадати, що функціонал картографування суспільства розроблявся ще в минулому році в рамках проекту “Громада: Відкрита ініціатива”, підтриманого Міжнародним фондом “Відродження”. Активна робота Фонду «Об’єднання» в напрямку Open Data дозволила залучити підтримку з боку міжнародного фонду, завдяки якому в Херсонській області з’явилося кілька цифрових ініціатив.
Контакти: Юрій Антощук, голова “Об’єднання”, +38(099)942-81-15