В межах спецпроекту «Як в обідню перерву змінити світ на краще» SAMOORG розсказує про цікаві ініціативи, онлайн-сервіси та платформи, які допоможуть зробити добру справу та долучитись до корисних проектів, витративши на це мінімум часу, а, можливо, і залучити ресурси на реалізацію власного проекту.
Частина 1. Книги скарг онлайн
Хабардокс
Чому слід звернути увагу: Ви були свідками корупційних дій? Або ж особисто від вас вимагають хабаря? Ви б хотіли протистояти, однак на вас тиснуть і погрожують звільнити з роботи, або навіть погрожують вашому життю? Тоді вам обов’язково слід зазирнути сюди!
Хабардокс – анонімна платформа, де ви зможете напряму зв’язатись з журналістами-розслідувачами корупційних схем. Це безкоштовно і максимально безпечно. На сайті міститься вся потрібна інформація яка допоможе вам правильно оприлюднити відому вам інформацію, низка пам’яток з правилами безпеки, які убезпечать вас від зловмисників і захистять ваші дані.
Ви можете також обрати, кому саме ви бажаєте написати, сайт забезпечує захищений зв’язок з провідними спеціалістами в антикорупційній сфері і журналістами популярних каналів як регіонального так і загальнонаціонального масштабу.
Приблизний витрачений час: 15-30 хвилин на надання анонімного свідчення про факт корупції.
УкрЯма
Чому слід звернути увагу: Якщо вас не задовольняє стан доріг у вашому місті, або може на під’їзді до вашого будинку є яма яку ви пам’ятаєте ще з дитинства, і ви вже зневірились – не слід махати на це рукою і чекати доки все налагодиться самостійно. Не слід чекати надмірної активності від державних служб, або, що проблему вирішить черговий політик під час власної виборчої кампанії. Дійте самостійно!
Ви сплачуєте податки, чому ж ви маєте ігнорувати бездіяльність дорожніх служб? На щастя, це не займає багато часу, адже існують легальні важелі впливу на комунальні служби і правові механізми дії у таких випадках.
Проект УкрЯма поєднує людей що стикаються з некомпетентністю дорожніх та інших служб України, які не виконують свої зобов’язання. На сайті УкрЯми ви зможете знайти корисну для себе інформацію, дізнаєтесь як правильно заповнити скаргу та куди її треба подати і що робити якщо проблему не вирішують. Існує детальний алгоритм, який систематизує дефекти дорожнього покриття і допомагає користувачам максимально спростити процес.
Приблизний витрачений час: 20-30 хвилин, щоб додати інформацію про дефект.
Відкрите місто
Чому слід звернути увагу: Відкрите місто – це, мабуть найбільш різнобічна платформа для об’єднання громадян із всіх. Здавалось би, все як завжди – вже знайомий механізм додавання місцевих проблем, однак це не зовсім так. Тут є розділи для відкритих люків на дорогах і сміття, надписів на стінах і поганого освітлення, і навіть для бурульок і зимового прибирання тротуарів.
В наявності також чудова інтерактивна карта, на яку користувачі порталу можуть наносити різного роду корисні об’єкти. І ще одна родзинка – є мобільні додатки для всіх популярних платформ!
Всіма дивами і привілеями у повній мірі, звісно, можна насолоджуватись після реєстрації, яка не займе багато вашого часу. Команда проекту підійшла до цього питання дуже відповідально – на сайті навіть викладено детальну відео-інструкцію з покроковим алгоритмом користування сайтом.
Особливістю даного проекту є цікава перевага – наявність меморандумів про співробітництво з міськими радами пілотних громад та громадськими організаціями-регіональними партнерами. Тому проблеми по заявкам дійсно вирішуються відповідальними за це структурами.
Платформа гостро потребує учасників, тож не чекайте, долучайтесь!
Приблизний витрачений час: 25-35 хвилин.
Огляд підготували Вікторія Балаcанян та Яна Дорошенко