Як громадяни можуть впливати на вирішення місцевих питань? Існує декілька елементів місцевої демократії, які можуть у цьому нам допомогти. Асоціація сприяння самоорганізації населення видала новий інформаційний буклет. Він має назву «Твоє право на владу! Як громадяни впливають на вирішення місцевих питань». На восьми його сторінках простою, зрозумілою мовою роз’яснюється сутність та можливості форм громадської участі у місцевих справах, а…
Рік: 2017
Роль периферійних громад в ОТГ
За даними міжрегіонального дослідження, проведеного в 2016 році Асоціацією сприяння самоорганізація населення, побоювання мешканців, що для периферійних територій доступність послуг може знизитись, і що вони залишаться сам на сам зі своїми проблемами, є одним із головних аргументів проти об’єднання. Дослідження показало, що жителі невеликих сіл стурбовані перспективою того, що тільки центри ОТГ виграють від об’єднання,…
Як зберегти неприбутковий статус органів самоорганізації населення у 2017 році
Кабінет Міністрів України Постановою від 13 липня 2016 року № 440[1] визначив, що неприбуткові організації до 1 січня 2017 року повинні привести свої установчі документи у відповідність із нормами Податкового кодексу України. Що це означає для органів самоорганізації населення (ОСНів)? Чи потрібно вносити зміни в установчі документи – Положення про ОСНи? У Податковому кодексі та законі…
Е-петиції у системі місцевої демократії: досвід обласних центрів України
Електронні петиції як демократичний механізм взаємодії влади і суспільства нині практикуються у понад 70 державах світу. Україна запровадила його нещодавно – трохи більше року тому. Проте це був прогресивний крок, покликаний сприяти наближенню влади до потреб й інтересів громадян та активнішому включенню останніх у вирішення суспільних проблем. Адже е-петиції є однією з найпростіших форм громадянської…
Другий рік об’єднання територіальних громад – судова практика
Упродовж останнього року об’єднання територіальних громад змінилася кількість позовів (і в т.ч. задоволення позовних вимог) та причини їх подання у порівнянні із першим роком.
Чи здатні нові закони сприяти реформі місцевого самоврядування?
У лютому Верховна Рада України ухвалила низку поправок до чинного законодавства, які нещодавно підписав Президент України. Вони стосуються удосконалення процесу об’єднання територіальних громад, статусу старост в об’єднаних територіальних громадах та механізму їх відкликання, а також процедур набуття повноважень сільським, селищним, міським головою. Аналітики Асоціації сприяння самоорганізації населення спробували оцінити, якою мірою ці поправки можуть сприяти…
Перезавантаження служби місцевого самоврядування
Верховна Рада України прийняла 9 лютого 2017 року у другому читанні та у цілому один із вкрай необхідних Законів не лише у процесі проведення реформ та децентралізації, а й для вироблення принципово нового підходу до організації служби в органах місцевого самоврядування. Це – Закон «Про службу в органах місцевого самоврядування». Аналізуючи доступний підготовлений до другого читання текст законопроекту…
Новий закон щодо старост – кілька кроків уперед
Законопроект № 4742 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо статусу старости села, селища» в листопаді був розглянутий у профільному парламентському комітеті та підготовлений до другого читання на сесії ВРУ.