Органи самоорганізації населення – представницькі органи, що створюються жителями, які проживають на законних підставах на території села, селища, міста або їх частин, для вирішення окремих питань місцевого значення. Це будинкові, вуличні, квартальні комітети, комітети мікрорайонів, районів у містах, сільські, селищні комітети. Їхня діяльність регулюється Законом України «Про органи самоорганізації населення». Навіщо громадськості потрібні органи самоорганізації? – Допомогти задовольнити суспільний…
Місяць: Липень 2016
Законодавство щодо органів самоорганізації населення
ДІЮЧЕ ЗАКОНОДАВСТВО УКРАЇНИ Закон України «Про органи самоорганізації населення» Конституція України (витяги) Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» (витяги) Європейська хартія місцевого самоврядування Додатковий протокол до Європейської хартії місцевого самоврядування про право участі у справах місцевого органу влади ЗАКОНОПРОЕКТИ Проект Закону України “Про органи самоорганізації населення” (нова редакція) №2466 (з пояснювальною запискою) Проект Закону України “Про загальні…
Типові документи для створення органу самоорганізації населення (.doc)
Створення органу самоорганізації населення (ОСН) Зразок інформаційного листа ініціативної групи зі створення органу самоорганізації населення до міської ради та районної адміністрації Зразок протоколу загальних зборів (конференції) зі створення ОСН та списку учасників загальних зборів (конференції) Зразок клопотання районної адміністрації до міської ради про закріплення території діяльності ОСН Зразок заяви до міської ради уповноважених загальними зборами (конференцією)…
Аналіз політики органів влади Одеської області щодо створення умов для участі громадськості в управлінні «Біла книга»
Аналіз політики органів влади Одеської області щодо створення умов для участі громадськості в управлінні «Біла книга», 2014 Видання містить аналіз умов, створених обласними органами публічної влади в Одеській області для участі громадськості у процесах прийняття та реалізації управлінських рішень, і містить аналіз практики цієї участі. Висновки та пропозиції цього дослідження базуються на аналізі Стратегії економічного…
Коли належно запрацюють телефони «гарячих ліній» органів виконавчої влади?
Аналітичний звіт: “Коли належно запрацюють телефони «гарячих ліній» органів виконавчої влади?”, 2015 Аналітичний звіт підготовлений за результатами громадського моніторингу якості роботи Урядової телефонної «гарячої лінії» і телефонних «гарячих ліній» (ТГЛ) центральних органів виконавчої влади в Україні (далі – ЦОВВ). Моніторинг проводився наприкінці 2014 – початку 2015 років коаліцією громадських організацій з Києва, Луганська, Львова, Миколаєва…
Антикорупційний моніторинг витрат бюджету міста Одеси на діяльність та утримання КП «ЖКС»
Аналітичний звіт: «Антикорупційний моніторинг витрат бюджету міста Одеси на діяльність та утримання КП «ЖКС», 2015 Аналітичний звіт підготовлений за результатами антикорупційного громадського моніторингу витрат бюджету міста Одеси на фінансову підтримку комунальних підприємств житлово-комунального сервісу (КП «ЖКС»), які надають послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій (УБСПТ). Моніторинг проводився на початку 2015 року ВГО «Асоціація сприяння…
Верховенство права в Україні: стан та шляхи забезпечення
Тези аналітичної доповіді: Верховенство права в Україні: стан та шляхи забезпечення, 2015 Згідно з Конституцією (ст. 1), Україна є демократичною, соціальною, правовою державою. Цей офіційно проголошений статус має забезпечуватись відповідними організаційно-правовими механізмами, інституціями та відносинами. Верховенство права історично значно ширше за ідею верховенства закону. На відміну від закону, воно не залежить від волі законодавця і означає…
Аналіз судової практики щодо створення та діяльності органів самоорганізації населення в Україні
Аналітична записка: Аналіз судової практики щодо створення та діяльності органів самоорганізації населення в Україні , 2015 Започаткована державою реформа децентралізації влади обіцяє самодостатність та розквіт громад у самій найближчій перспективі. Проте, виникає очевидне питання: а де гарантії того, що органи місцевого самоврядування зможуть використати додаткові повноваження та ресурси саме на користь новоутворених громад? Очевидно, що проводити…
Реформа місцевого самоврядування. Аналіз законодавства та локальних актів
Реформа місцевого самоврядування. Аналіз нового законодавства та локальних нормативно-правових актів, 2015 Нормативно-правові акти (НПА), які мають забезпечити проведення реформування місцевого самоврядування (МСВ) в Україні, за їхнім правовим статусом та сферою дії можна поділити на три рівні: І. НПА законодавчого рівня: закони України, постанови Верховної Ради України (ВРУ), укази Президента та міжнародні договори, згоду на обов’язковість…
Правова регламентація загальних зборів (конференцій) членів територіальної громади за місцем проживання
Аналітична записка: Правова регламентація загальних зборів (конференцій) членів територіальної громади за місцем проживання, 2015 Проект Закону України «Про загальні збори (конференції) членів територіальної громади за місцем проживання» зареєстрований у парламенті за № 2467 від 24.03.2015 (далі – законопроект №2467)1 . Законопроект № 2467 розроблений громадськими експертами на чолі із ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення». Проект проходив…