8 фактів про реформу освіти в ОТГ

 

01

52033843_2348812002014448_3337913900866732032_nСьогодні більшість об’єднаних територіальних громад (ОТГ) Одеської області проводять реформу освітньої мережі, яка стала певним викликом для кожної з них. Експертка ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» Олександра Калашнікова допомагає у вирішенні цього питання Коноплянській ОТГ. Протягом 2018 року було проведено оцінку ефективності освітньої мережі цієї громади, надано рекомендації та розроблено стратегію. Було проведено зустрічі та консультації з педагогічними колективами шкіл, батьками учнів, депутатами сільської ради.

«Досвід показує, що більшість проблем та питань, що виникають в громаді в контексті реформи не унікальними. Вони характерні більшості громад, які в результаті децентралізації опікуються освітою в своїй громаді», – заявила Олександра на прес-конференції, яка пройшла 18 лютого в Одесі.

8 фактів про реформу освіти в ОТГ:

  • Освітня сфера, як правило, є найбільш витратною в бюджеті ОТГ та складає 50%-70%.
  • Система закладів освітньої мережі є неефективною через мало комплектність класів, застарілі методи навчання та низьку енергоефективність будівель.
  • Вартість навчання (витрат бюджетних коштів) на одного учня на рік в сільській школі, може бути в 3 рази вищою за такі самі витрати у великому місті. Це пов’язано, в першу чергу, з малокомплектністю класів.
  • Показники успішності складання зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) учнями опорних шкіл та закладів освіти великих міст, як правило, вищі, ніж в маленьких селах.
  • Матеріально-технічне забезпечення шкіл з повнокомплектними класами краще, ніж в школах з невеликою кількістю учнів.
  • Погані дороги між населеними пунктами не дозволяють місцевим радам ефективно реалізовувати реформу освіти, зокрема, проводити оптимізацію шкільної мережі.
  • Важливою умовою успішної реалізації реформи є широкі консультації з педагогічним персоналом, батьками та учнями шкіл.
  • В школах з малокомплектними класами вчителі вимушені викладати предмети не за фахом.

 

Проект проходить завдяки фінансовій підтримці Посольства Великої Британії в Україні в рамках проекту «Децентралізація: реформування освіти на місцевому рівні».  

02

Поділитись Постом

Post Comment