Діалог та залучення заради розвитку

Системність приводить до успіху. У 2017 році за співпраці із Волинським ресурсним центром розвитку місцевої демократії Устилузькою громадою було прийнято рішення – «спробуємо максимально мешканців громади залучити до позитивних змін у громаді». Як відповідь на це рішення з’явився конкурс місцевих ініціатив. https://bit.ly/2DUYxby. Приємно, що ініціатива цієї громади, яка покликана залучити мешканців до процесів розбудови та розвитку громади знайшла своє визнання у збірці «Механізми владно-громадської взаємодії в ОТГ. Успішні практики», яка була підготовлена Асоціацією сприяння самоорганізації населення https://bit.ly/2xVdyV9.

Започаткована практика у громаді, не дивлячись на багато перепон, продовжується, набирає обертів та удосконалень.

Так, цього року, Устилузькою громадою вже вдруге прийнято програму та відбувся конкурс з загальним фондом у 100 тисяч гривень. Проте, успіху конкурсу передує безліч роботи. Так, по завершенню підтриманих ініціатив 2017 року активісти зібрались у стінах місцевої ради аби обговорити, які перепони виникали під час реалізації проектів, які пріоритети були не враховані та де співпрацю із владою потрібно зробити ефективнішою.

Як результат, 5 нових пріоритетів, 9 поданих заявок та 5 підтриманих ініціатив.

Це перший конкурс у ОТГ Волині, який відбувався виключно за бюджетні кошти, але наразі цією практикою користується не одна громада.

Жанна Леонтіївна, староста громади та одна з переможців радо відгукується з приводу ініціативи: «У віддалених селах громади люди «позасинали», а конкурс – це цікаво, це можливості для мешканців громади втілювати власні ідеї. Тим паче те, що зробили самі, те і цінується більше і догляд буде однозначно».

На рахунку пані Жанни два виграних проекти і віра в краще майбутнє. Переконана жінка, що люди залучать інших, заради хорошої справи і головне це об’єднає молодь і старше покоління.

Заявок до розгляду надійшло 9, з яких переможними обрали 5. Бюджет кожного з проектів в межах 20  тисяч гривень. Проекти в ході реалізації.

Подібні ініціативи  – це можливість мешканцям громади втілити ідею чи вирішити проблему, яка на їхню думку є важлива та першочергова. Спільні проекти згуртовують людей та дають можливість відчути себе причетним до процесів розвитку, котрі відбуваються в громаді.

Приємно, що співпраця Волинського ресурсного центру розвитку місцевої демократії триває до сьогодні і важливі ініціативи, які покликані налагодити діалог та попередити негативні прояви у громаді, впроваджуються системно та ефективно.

Поділитись Постом

Post Comment