В 2 громадах Луганської області було прийнято Статути ОТГ

За результатами проекту “Відкрита громада – сильна громада”  експерти Асоціації спільно з  місцевими радами Привільської та Нижньоодуванської ОТГ Луганської області розробили проекти Статутів територіальних громад. 

В Статутах чітко прописані процедури участі мешканців у процесі прийняття рішень в громаді. Зокрема, в них містяться процедури організації та проведення загальних зборів, громадських слухань, місцевих ініціатив, ОСНів.

Важливість прийняття цих документів обумовлена тим, що на законодавчому рівні практично не врегульовані форми участі мешканців громад у місцевому самоврядуванні. Тому розборка Статутів є вкрай важливою для встановлення демократичних процедур взаємодії влади та мешканців в громадах. На сьогодні акції протесту залишаються найбільш популярним інструментом впливу на владу, однак, встановлення чітких демократичних процедур участі дозволить розвивати більш ефективні форми владно-громадської взаємодії.

Статути пройшли громадські обговорення та були підтримані депутатами на сесіях рад ОТГ.

Рішення про ухвалення Статуту Привільської ОТГ.

Рішення про ухвалення Статуту Нижньоодуванської ОТГ.

Програма Європейського Союзу “Підтримка громадянського суспільства в Україні”. Проект “Посилення коаліції РПР”. Проект “Відкрита громада – сильна громада”, який виконується за підтримки Реанімаційного пакету реформ.

Поділитись Постом

Post Comment