Механізми владно-громадської взаємодії в ОТГ: успішні практики

13 квітня 2018 року в Одесі пройшла презентація дослідження ВГО Асоціації сприяння самоорганізації населення «Механізми владно-громадської взаємодії в ОТГ: успішні практики».

IMG_0235

Експерти Асоціації проаналізували перші кроки об’єднаних територіальних громад у налагоджені владно-громадського діалогу. В дослідженні описані приклади 8-ми ОТГ у 7-ох регіонах України: Одеському, Чернігівському, Черкаському, Волинському, Житомирському, Івано-Франківському, Луганському.

У дослідженні представленні історії про те, як ОТГ використовують бюджет участі, органи самоорганізації населення, конкурс місцевих ініціатив, партисипативне стратегічне планування для активізації мешканців громади.

Відкриваючи дискусію, експертка Асоціації Олександра Калашнікова презентувала результати дослідження. Зокрема, вона розповіла про успішний досвід створення та діяльності сільських органів самоорганізації населення в Балтській ОТГ Одеської області, використання бюджету участі в Білозірській ОТГ Черкаської області, проведення публічних консультацій через ЦНАП в Кіптівської ОТГ Чернігівської області, стратегічна планування за участі мешканці в Білокуракинській ОТГ Луганської області.

Головний спеціаліст відділу комунікацій з громадськістю Одеської ОДА Дмитро Колцун розповів про стимулювання розвитку громадської активності  громадах Одеської області, в тому числі об’єднаних, за допомогою Програми розвитку громадянського суспільства, прийнятої 14 березня2018 року. Поширення кращих практик діалогу влади та мешканців є одним із завдань Програми, яке покликане подолати низьку громадську активність в громадах. Ще одним з перспективних напрямків стимулювання громадської активності в регіоні, на його думку, є обласний конкурс проектів для громадських організацій. Але, на жаль, активність громадських організацій по поданню заявок на конкурс є дуже низькою, а ті проекти, які були подані на конкурс низької якості. На його думку, залучення потужних громадських організацій регіону, їх кооперація із обласною адміністрацію дозволить змінити ситуацію на краще.

Юрій Ямковой консультант Одеського регіонального відділення Асоціації міст України зауважив, що успішна комунікація влади та мешканців в ОТГ можлива лише там, де влада є відповідальною та відкритою. Де процес прийняття рішень є прозорим та зрозумілим для мешканців. Де із жителями громади говорять та пояснюють свої рішення.

На думку, начальник відділу аналітичної роботи та комунікації Одеської обласної ради Алли Орлової, допомогти в активізації мешканців громад можуть спеціалізовані обласні програми розвитку. Однак, останні 5 років апарат Одеської обласної ради практично втратив зв’язок з районами області. Керівництво облради недостатньо інформоване про стан справ в громадах. Тому сьогодні апарат створив 3 робочі групи в трьох субрегіонах, які обговорюють нагальні питання розвитку громад та вносять пропозиції в порядок денний.

Євгенія Гєнова консультант з питань комунікації  Центру розвитку місцевого самоврядування в Одеській області зазначила, що керівництво громад не завжди приділяє достатньої уваги питанням комунікації із мешканцями. Брак комунікації – одна з основних проблем ОТГ. І в основі цієї проблеми також лежить нерозвиненість комунікацйно-інформаційної інфраструктури. Більшість ОТГ Одеської області не мають власних сайтів, місцевих засобів масової інформації. На її думку, перспективним каналом комунікації в ОТГ на першому етапі можуть бути інформаційні бюлетені (листівки), які випускатимуться періодично та в яких розміщуватиметься актуальні інформація про життя ОТГ.

Проект «Відкрита громада – сильна громада» реалізує Всеукраїнська громадська організація «Асоціація сприяння самоорганізації населення» спільно з Луганською обласною громадською організацією «Громадська ініціатива Луганщини» за підтримки Реанімаціного пакету реформ.

Поділитись Постом

Post Comment