Самоорганізація в Одесі: система поступово розвивається

27 грудня в Одесі пройшла традиційна, вже ХІІ міська конференція органів самоорганізації населення міста Одеси, на якій підбито підсумки року, що минає, та намічені завдання на наступний рік.

Основна тема конференції була присвячена актуальним питанням нормативно-правового забезпечення діяльності ОСНів міста Одеси.Городская конференция ОСНОВ-2017-5

У конференції узяли участь близько 150 учасників – голови будинкових, вуличних, квартальних та мікрорайонних комітетів, члени ініціативних груп зі створення нових ОСНів, депутати, керівництво міської ради та керівники її профільних підрозділів, а також запрошені представники Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення.

Організатором конференції традиційно виступила Асоціація самоорганізації населення міста Одеси разом із Департаментом з питань взаємодії з органами самоорганізації населення Одеської міської ради.

Голова одеської асоціації Володимир Томашевський зазначив, що попри складну ситуацію у країні та в регіоні, система самоорганізації населення в місті Одесі, яка була створена ще на початку 2000-х років за участі О.Орловського та А.Крупника, поступово розвивається.

Зараз кількість ОСНів мікрорайонного та квартального рівнів досягла 47 і вони покривають більшу частини території міста. Діє міська Програма розвитку ОСНів на 2016-20189 роки, згідно із якою на функціонування та розвиток ОСНів в місті в 2017 році було витрачено із бюджету більше 7 млн грн.

ОСНи активно беруть участь у конкурсі соціального замовлення, 4 з яких стали переможцями. 11 проектів ОСНів отримали підтримку в межах проекту “Громадський бюджет”. За минулий рік ОСНи організували і провели разом із Департаментом майже 1 400 заходів з благоустрою та прибирання територій, культурно-масових заходів.

Громадськими інспекторами ОСНів видано 4 700 приписів про усунення порушень Правил благоустрою. Проведено 4 590 особистих прийомів, на яких було прийнято 33 800 мешканців. ОСНи Одеси надали самі та сприяли у наданні соціальної допомоги 18 260 потребуючим її мешканцям.

Керівник Аналітичного центру – заступник голови Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення Андрій Крупник у своєму виступі підкреслив важливість підтримки гарних традицій у сфері самоорганізації, зокрема проведення щорічних конференцій, прийняття міської Програми та підтримку в актуальному стані нормативно-правової бази.

Попри недосконалість чинного законодавства, місцеві НПА, відпрацьовані та перевірені на практиці протягом багатьох років, залишаються гарним прикладом – модельними НПА для інших міст та об’єднаних територіальних громад.

А.Крупник подякував за його включення до складу робочої групи з удосконалення місцевої нормативної бази самоорганізації та розповів про діяльність Асоціації щодо лобіювання нових законопроектів про ОСНи та загальні збори.

Враховуючи, що секретаря міської ради Олексія Потапського нещодавно призначено куратором системи самоорганізації в місті Одесі, А.Крупник публічно подарував йому комплект методичних матеріалів Всеукраїнської асоціації щодо розвитку самоорганізації та місцевої демократії.

На завершення конференції активісти руху самоорганізації отримали нагороди: Почесний знак “За заслуги перед громадою” та медаль “Лагідна сила”, започатковані міською Асоціацією самоорганізації.

Поділитись Постом

Post Comment