У Дубівській громаді зі старшокласниками говорили про їх права  та обов’язки у громаді

 

7 листопада, у Дубівській громаді провели перший навчальний семінар для старшокласників на тему «Мої права та обов’язки у громаді де я живу». Захід відбувся в межах Школи громадської активності.

Молоді та амбітні учасники продемонстрували рішучість та позитивний настрій щодо розвитку громади та власної участі у її розбудові. Робота пройшла легко та невимушено, порадувала обізнаність підлітків. «На всі мої питання вони знали відповіді і навіть більше: на ходу генерували ідеї по вирішенню проблем, які їх турбують…» – ділиться тренер заходу.

В ході роботи старшокласники аналізували ситуацію в громаді на даний момент та напрацьовували ідеї, які на їхню думку, слід включити до Стратегії розвитку.Семінар провели у двох селах громади, а саме у с. Вербки та с. Дубове та охопили близько 80 старшокласників.

На семінарі розглядали теми різних проявів громадської активності, можливості молодим людям бути включеними у процеси розвитку громади. Зокрема у с. Вербки більшість учнів приймають участь у волонтерських та благодійних акціях та ділилися своїм досвідом і враженнями від такої участі. Піднімали на навчанні також тему гендерної рівності, і разом дійшли висновку, що існують рівні можливостей для дівчат та хлопців проявляти свою позицію та активність у розбудові громади. Щоб посприяти розвитку підростаючого покоління, тренер заходу підготувала матеріали про різноманітні можливості для підлітків: розповіла про ресурсні центри, про можливості для членів громадських або волонтерських організацій, про програми молодіжних обмінів, про тренінги та гранти тощо.

Присутнім на семінарі запропонували прийняти участь у дебатах на тему «Якби головою громади був/була я…», які плануються на кінець місяця. Кілька учнів одразу зголосилися і запропонували деякі ідеї, які б вони втілили, будучи головою громади.


Семінари відбуваються в межах реалізації проекту «Громадська участь як основа системного розвитку громад», що реалізується ВОГО «Асоціація підтримки та розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та органів самоорганізації населення» за фінансової підтримки ПРООН.

10 6 5 4 3 2 1

7

Поділитись Постом

Post Comment