Біляївська ОТГ – працюємо на розвиток

Децентралізація та інші державні реформи поставили перед органами місцевого самоврядування дуже непрості виклики. Тепер їм треба навчитися детально планувати свій соціально-економічний розвиток, узгоджувати цільові програми між собою, рахувати прогнози та реальні результати від їхнього виконання.

Біляївська громада на сьогодні є найбільш фінансово спроможною за показниками серед усіх  об’єднаних громад Одеської області.

IMG_20170915_110958_HDR

Як покращити процес управління, щоб громада розвивалася ще інтенсивніше та разом з тим, відповідати  новим державним вимогам,  говорили на круглому столі в Біляївській об’єднаній громаді, що відбулася за участю міського голови Михайла Бухтіярова та за підтримки Міжнародного Фонду “Відродження”.

Керівники та співробітники структурних підрозділів, розпорядників бюджетних коштів ознайомилися з рекомендаціями аналітиків та отримали консультації щодо вдосконалення бюджетного процесу.

Експертка Асоціації сприяння самоорганізації населення Олеся Голинська представила результати аналізу виконання місцевих програм.

За словами експертки, система місцевих цільових програм, які виконуються за рахунок місцевого бюджету Біляївської ОТГ, носить досить системний характер, вона не є розпорошеною, як це спостерігається у багатьох інших місцевих бюджетах.

IMG_20170915_111531_HDR

Але аналіз показав, що система планування соціально-економічного розвитку Біляївської ОТГ носить поки що неповний характер, їй бракує комплексності. Також існує слабка взаємоузгодженість елементів Стратегії, Програми соціально-економічного розвитку та місцевих бюджетних програм між собою.

Адже реалізація так званого третього етапу децентралізації передбачає тісну прив’язку діяльності місцевої влади до ухвалених стратегічних пріоритетів.

Невирішеність даної проблеми може ускладнити соціально-економічний розвиток Біляївської ОТГ, погіршити його ефективність та гідну інвестиційну привабливість.

Олеся Голинська розповіла учасникам круглого столу про те, як виправити виявлені недоліки, а також про новації щодо процедур планування та виконання бюджету.

Так, реалізація цільових програм буде оцінюватися за результатами. Якщо, наприклад, підприємство, що отримує кошти з бюджету, не досягає запланованих показників роботи, не повертає отримані ним кошти до бюджету, то повинне  ставатися питання про зміну виконавця.  Також посилено відповідальність отримувачів бюджетних коштів, її вони несуть тепер незалежно від розміру отриманої з бюджету суми.

IMG_20170915_111103_HDR

Біляївський міський голова Михайло Бухтіяров зауважив, що для планування громадам необхідно знати на чому зараз базується стратегічне планування розвитку всієї області, а також знати, які джерела ресурсів наразі доступні.

Експерт з інвестиційних питань Сергій Назарчук запропонував розглянути також можливість залучення коштів для реалізації завдань стратегії за рахунок отримання грантів. Він підтримав ідею щодо пріоритету розвитку туризму та запропонував також розглянути перспективу будівництва інформаційно-логістичного центру та виробництва бетонних плит для доріг.

Заступник голови Асоціації сприяння самоорганізації населення Андрій Крупник, завершуючи засідання, анонсував майбутні заходи в Біляївській громаді: громадські обговорення актуальних проблем громади, зокрема, питання освіти в селах, що приєдналися.

Поділитись Постом

Post Comment