Експертно-громадська рада рекомендувала міськвиконкому та громаді рецепт оздоровлення місцевих фінансів

image1Рецептом більш ефективного витрачання бюджетних коштів миколаївської громади згідно рішення, що прийняла у середу 21 червня Експертно-громадська рада виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР) є створення системи контролю за методикою громадського аудиту доброчесності запровадження програмно-цільового методу.

Методику, що презентував заступник голови ради, директор ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» Михайло Золотухін, одноголосно рекомендували для застосування Миколаївському міському голові, Департаменту внутрішнього фінансового контролю, нагляду та протидії корупції миколаївської міської ради та іншим підрозділам міськвиконкому.

Експерти Фонду нещодавно провели два дводенних семінарів-тренінгів http://frgn.mk.ua/?p=9103 для згаданих представників міськвиконкому, членів ради та інших представників громадськості міста та розпочали громадській аудит, перші результати якого будуть презентовано у серпні 2017 р.

На виконання прийнятого рішення ЕГР команда Фонду продовжить відповідне навчання членів ЕГР та чиновників міськвиконкому та допоможе команді міського голові в налагодженні відкритої і прозорої процедури контролю за ефективністю витрачання коштів міської громади від бюджетного запиту до звіту про виконання паспорту бюджетної програм. При цьому будуть використанні актуальні напрацювання у сфері інформаційно-комунікативних технологій, зокрема, е-платформи https://openbudget.in.ua/ або інші сумісні з офіційними інтернет – ресурсами.

Сподіваємось що миколаївській міській голова своїм розпорядження створить робочу групу або інший орган «З питань розробки напрацювань у сфері демократичності, прозорості і ефективності бюджетного процесу у м. Миколаєві».

Прес-служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»

Методика громадського аудиту розроблена а згадані навчання проведено в рамках проекту «Ефективні та доброчесні місцеві бюджети у 5-ти областях півдня і сходу України», якій реалізує ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» в рамках діяльності Громадського Партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» за підтримки Посольства Великої Британії в Україні».

Мета проекту: запровадити в бюджетний процес 20 пілотних громад із 5-ти областей півдня і сходу України принципи демократичного розвитку шляхом моніторингу доброчесності впровадження програмно-цільового методу (ПЦМ), ефективності витрачання коштів місцевих громад та навчальної, коуч — підтримки партнерських проектів з підвищення ефективності і доброчесності бюджетів пілотних громад, що поєднують дії органів публічної влади та громадські ініціативи.

Поділитись Постом

Post Comment