Методика оцінки соціальної ефективності діяльності органу місцевого самоврядування

19274971_1909049879378133_6477794859768510379_nРеформа місцевого самоврядування надала громадам широкі можливості для повноцінного розвитку та задоволення потреб населення. ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» розробила актуальну методику діагностики, яка дозволяє перевірити, наскільки діяльність органу місцевого самоврядування є соціально ефективною.

 

Експерти відпрацювали методику в трьох громадах Лиманського району Одеської області (Доброслав, Калинівка та Кордон) за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у партнерстві із Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) та фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA).

Головні підсумки дослідження були представлені на регіональній нараді в селищі Доброслав за участі представників Одеської обласної ради, ОДА, Лиманської районної ради, РДА, селищної та сільських рад, депутатів, громадських активістів, підприємців та журналістів.

19146065_1909049589378162_2665470770476635990_n

Доброславський селищний голова Людмила ПРОКОПЕЧКО, яка активно сприяла проведенню цього дослідження, подякувала громадським експертам за те, що за допомогою їхньої роботи місцева влада усіх рівнів змогла подивитись на свою діяльність очима мешканців і отримати професійну оцінку ефективності своєї управлінської та фінансової діяльності.

Керівник Аналітичного центру ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» Андрій КРУПНИК представив основні результати опитування 227 представників місцевої влади, працівників бюджетної сфери, підприємців та громадських активістів.

19225500_1909049529378168_4408454504548764899_n

У процесі опитування з’ясовувалась ступінь задоволення мешканцями пілотних громад основних життєвих потреб у сфері благоустрою, безпеки, дошкільної та шкільної освіти, охорони здоров’я, соціального забезпечення та ін.

Крім того, по кожній потребі визначалась ступінь відповідальності органів місцевого самоврядування різних рівнів, а також підприємців та самих громадян за стан задоволення цієї потреби.

Опитування показало, що найвищий рівень задоволеності мешканців (81%) має дошкільне виховання, а найнижчий (55%) – безпека власного життя.

Експерт Асоціації доцент ОРІДУ НАДУ при Президентові України Олеся ГОЛИНСЬКА представила результати оцінки соціальної ефективності бюджетних видатків у досліджуваних територіальних громадах.

Вона зазначила, що існуюча нині методика бюджетного планування є недосконалою і не дає можливості територіальним громадам витрачати власні бюджетні ресурси на вирішення своїх пріоритетних завдань, оскільки значна частина соціальних функцій, а відповідно, і видатків залишаються на рівні області та районів.

Лише в умовах добровільного об’єднання, перейшовши на програмно-цільовий метод планування бюджету, громади зможуть отримати самостійність в розподілі бюджетного ресурсу і приймати управлінські рішення, виходячи із соціальних потреб громади.

Експерт Асоціації професор ОРІДУ НАДУ при Президентові України Сергій САХАНЕНКО, аналізуючи рівень організаційної ефективності діяльності органів місцевого самоврядування, зазначив, що цей рівень є достатньо низьким. Це пов’язане із відсутністю у громад статутів, відсутністю у деяких з них стратегій розвитку, неповнотою положень та недосконалістю регламентів та посадових інструкцій в органах влади.

Радник першого заступника голови Одеської ОДА Микола БІШЛЯГА підкреслив, що подібні ініціативи з боку громадських організацій сприятимуть скорішому налагодженню в Одеському регіоні системи управління, спрямованої на задоволення потреб та інтересів людей. Він висловив впевненість, що нове керівництво ОДА співпрацюватиме з такими організаціями при здійсненні регіональної політики.

В.о. першого заступника Лиманської РДА Ольга ЗАДОРОЖНА відзначила істотний прорив, який відбувся в усіх сферах життя Доброславської громади з приходом нової команди на чолі із селищним головою Л.Прокопечко. І про це, зокрема, свідчать достатньо високі оцінки опитаних. В якості пріоритетних завдань місцевих рад вона назвала реконструкцію доріг та налагодження водозабезпечення, що дозволить істотно покращити якість життя селян.

19225426_1909050282711426_5235980352953340160_nЗаступник голови Лиманської районної ради Іван ОСОСКАЛО висловив впевненість, що в ході реформи децентралізації, яка відбувається, мешканці сіл і селищ району отримають нарешті більше можливостей впливати на стан справ у своїх громадах.

На завершення презентації учасникам були представлені рекомендації щодо поліпшення організації діяльності органів місцевого самоврядування у напрямку підвищення соціальної ефективності цієї діяльності.

 

Головною умовою успішного вирішення цього завдання учасники визнали необхідність діяти разом ‒ усім органам влади, підприємцям, громадськості. Бо разом ми сильніші.
Захід проводився за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у партнерстві із Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) та фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA).

 

 

Поділитись Постом

Post Comment