Навчальні майстер – класи для підвищення рівня самоорганізації мешканців Волині

Експерти Волинського ресурсного центру демократії доволі довгий час допомагають волинянам у своїх містах, містечках, селах створювати органи самоорганізації населення. Навчальні майстер – класи на цю тему відбулися у м. Володимир – Волинську та м. Ковель – 23 – 24 травня.

d

Під час заходу місцеві громадські активісти дізналися багато корисного, що можна легко реалізувати на практиці.

Що таке ОСН і для чого вони територіальній громаді?

ОСН – представницькі органи, що створюються жителями, які проживають на законних підставах на території села, селища, міста або їх частин, для вирішення окремих питань місцевого значення.

За допомогою самоорганізації можна ефективно вирішувати питання, які вас цікавлять. «Не знаю практики, де б люди зорганізувались, прийшли до влади не зі словами «зробіть нам», а з пропозицією спільно попрацювати над вирішенням проблеми, і щоб влада при цьому не погодилась працювати з людьми», – говорить експерт Ресурсного центру, Петро Лавринюк. ОСН дає можливість не лише слідкувати за діяльністю влади та постачальниками послуг населенню, а й успішно співпрацювати з ними. Якщо ви зрозумієте як користуватися перевагами цього інструменту і теорію застосуєте на практиці, то побудуєте систему комфортного життя на своїй території.

Яким чином ОСН та органи місцевого самоврядування можуть ефективно співпрацювати?

Для початку потрібно виконати якісну «діагностику» місцевих проблем та зробити соціальну паспортизацію відповідних територій. Разом з тим  потрібно розробити програму заходів, які будуть стимулювати місцеве населення активізуватися та командно вирішувати різні питання та реалізовувати проекти. Щоб робота та співпраця були ефективними з органами місцевого самоврядування, можна запровадити механізм громадського контролю та експертизи і соціального замовлення в місцевих громадах. Після цього можна удосконалити регламентацію взаємодії в статутах територіальних громад, регламентах органів влади, а також прийняти нову або внести зміни в програму підтримки розвитку самоорганізації населення відповідної територіальної громади.

Що дасть партнерство  для влади?

Завдяки створеним ОСН органи влади можуть краще розуміти, які питання та проблеми потрібно вирішувати першочергово. У результаті роботи органів самоорганізації населення можна здобути додаткове фінансування для втілення проектів, що покращать благоустрій територіальної громади. Об`єднавши зусилля можна ефективно  побороти проблему з соціально невідповідальним бізнесом. Співпраця з ОСН означає довіра громадян до місцевої влади  і ефективна побудова взаємодії з органами державної влади.

Така інформація викликає чималі роздуми у учасників. Можна серед присутніх знайти скептиків і однодумців, проте експерти Ресурсного центру переконані – без участі людей та підвищення їх відповідальності за розвиток та збереження свого будинку, вулиці, кварталу, міста змін досягти буде вкрай важко.

Захід відбувся в рамках реалізації проекту «Волинь – територія розвитку місцевої демократії», що реалізується Асоціацією підтримки та розвитку ОСББ та ОСН за підтримки програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження». Позиція Міжнародного Фонду «Відродження» може не співпадати з думками та точками зору авторів.

Поділитись Постом

Post Comment