Кращі практики діяльності громадських рад України: досвід для Волині

19 травня у Луцьку відбувся майстер-клас на тему: «Кращі практики діяльності громадських рад України: досвід для Волині».

Під час заходу запрошені учасники представили форми та механізми організації діяльності громадських рад у своїх містах.

DSCN2722Так, Іванна Фединчук – голова громадської ради при управлінні «Секретаріат ради» Львівської міської ради, розповіла: «У 2016 році нами було прийнято рішення працювати по-іншому. Не створювати загальну громадську раду із безліччю організацій, а створити такі ради при кожному управлінні міської ради. Люди, котрі долучені до цієї діяльності більш фахово та професійно виконують поставлені завдання, адже приходять у громадську раду до того управління, питання якого найбільше їх цікавлять. Якщо хтось не відвідує три засідання підряд без повідомлення та без поважної причини – виключається з громадської ради. Ключем нашого успіху на сьогодні є фахові представники та депутати, які допомагають у просуванні тих проектів рішень, які ми напрацьовуємо. Звичайно, про успіх говорити ще рано, адже ми працюємо лише декілька місяців, але підхід до громадської участі ми впевнені, принесе свої результати».

Під час заходу був висвітлений досвід громадської ради, що діє при Херсонському міському голові – Голова громадської ради, Олександр Мошнягул у відеозверненні, розповів про практики та результати своєї роботи та зазначив, що у них громадська рада – це вагомий інструмент адвокаційної діяльності. Вони цікаві громаді, представникам комунальних підприємств та ЗМІ, адже мають реальний вплив на прийняття рішень. Серед перемог останніх часів Олександр назвав діяльність громадської ради проти підвищення тарифу на проїзд у м. Херсон. «Нам вдалось «відбити» підвищення тарифу на проїзд. Ми були ініціаторами громадських слухань, і як результат їх проведення – компроміс, виконком не прийняв рішення про підвищення. На сьогодні, ми є вагомим інструментом впливу та співпраці із владою. З нами рахуються і до нас прислухаються. І ми з впевненістю можемо сказати, що ми не стали «кишеньковою» громадською радою». DSCN2749

Мар’яна Сорочук – заступник голови громадської ради при Волинській обласній держаній адміністрації зазначила: «Наша громадська рада намагається комунікувати з владою, на жаль не завжди ми отримуємо зворотній зв’язок. Є проблеми, думаю як і у всіх, із відвідуванням засідань, проте є і багато досягнень. Наразі ми активно працюємо для того, щоб зробити громадську раду справді дієвим інструментом впливу та громадської участі».DSCN2764

Впродовж заходу, учасники активно обговорювали досвід, ділились думками та пересторогами. В найближчий час, Волинський ресурсний центр розвитку місцевої демократії, планує подібні майстер-класи провести у містах області, аби представити досвід діяльності інших міст України та вдихнути нове життя у діяльність цього інструменту прямої демократії.

Захід відбувся в рамках реалізації проекту «Волинь – територія розвитку місцевої демократії», що реалізується Асоціацією підтримки та розвитку ОСББ та ОСН за підтримки програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження». Позиція Міжнародного Фонду «Відродження» може не співпадати з думками та точками зору авторів.

 

Поділитись Постом

Post Comment