Ківерчани добилися прозорішої роботи комунальних підприємств міста шляхом місцевої ініціативи

Активні жителі міста Ківерці подали до міської ради місцеву ініціативу із пропозицією прийняття порядку про інформування роботи комунальних підприємств. Питання пройшло обговорення у депутатських комісіях Ківерцівської міської ради та отримало підтримку на сесії ради 16 травня.

7 квітня ківерчани Анна Мовяк та Володимир Дужич, скориставшись порадами експертів Волинського ресурсного центру розвитку місцевої демократії  подали до Ківерцівської міської ради пропозицію місцевої ініціативи. Таке право громадянам України гарантоване п. 1 ст. 9 Закону України «Про місцеве самоврядування».

ківерці_ініціатива

Так, вони прослухали навчальний семінар, проведений Ресурсним центром, де їм розповіли про успішну практику прийняття Порядку інформування про роботу комунальних підприємств у місті Луцьку.

У Волинському ресурсному центрі працює юрист-консультант. Він може надати відомості щодо застосування та впровадження, передбачених українським законодавством, інструментів місцевої демократії. Контакти для консультацій: 095-64-54-655 або 78-59-65

Порядок передбачає, що комунальні підприємства будуть зобов’язані оприлюднювати ряд інформації про себе (імена директора, керівників підрозділів, їх біографії, статут підприємства, фінансові звіти, перелік послуг та ін.)

«Я говорила депутатам, що в нас дуже закриті комунальні підприємства. І та інформація, яка є, не показує об’єктивної картини про їх роботу. Ми відвідали тренінг Волинського ресурсного центру розвитку місцевої демократії. Там нам сподобався кейс щодо комунальних підприємств у Луцьку. Вирішили запропонувати зробити таке і в Ківерцях», – пояснює ківерчанка Анна Мовяк.

Проект рішення, поданий шляхом місцевої ініціативи, успішно пройшов обговорення у двох депутатських комісіях: з питань планування, бюджету, фінансів, економічного розвитку, підприємництва та комунального майна та з  питань благоустрою, житлово-комунального господарства транспорту, зв’язку, торгівлі та побутового обслуговування   населення, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. В обидвох випадках ініціатива отримала схвальну відповідь. Додамо, що для міста Ківерці такий спосіб пропозиції прийняття рішення відбувається вперше.

Так, 16 травня ініціатива такого проекту рішення  була підтримана депутатами Ківерцівської міської ради у вівторок, 16 травня.

Захід відбувся в рамках реалізації проекту «Волинь – територія розвитку місцевої демократії», що реалізується Асоціацією підтримки та розвитку ОСББ та ОСН за підтримки програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».

Поділитись Постом

Post Comment