У Луцьку презентували ініціативу по підвищенню громадської участі в місті

DSC_040016 травня 2017 року у м. Луцьку відбулась презентація проекту «Впровадження в Україні 10 принципів успішного залучення громадян до процесу прийняття рішень від Організації економічного співробітництва та розвитку» (далі –ОЕСР). 

В Одесі, Луцьку, Чернігові та Сєвєродонецьку відбуватиметься вимірювання рівня залучення громадян до управління містом з боку мерів міст, міських рад та їх виконавчих органів, яке за своїми результатами покаже не тільки, які можливості для впливу на управління містом є в жителів цих громад, а й якість реалізації заходів по залученню громадян відповідними муніципалітетами.

DSC_0408Як зазначила Ірина Гайдучик, голова Волинського ресурсного центру розвитку місцевої демократії, що є відповідальною у м. Луцьку за проведення дослідження: «Такий підхід дозволить оцінити не тільки які можливості для громадської участі передбачені міською радою, але й побачити чи дійсно між громадянами та муніципалітетами існують справжні партнерські або лише односторонні, фасадні, відносини. Окрім того, оцінювання є порівняльним, а отже дозволить управлінцям нашого міста побачити, як залучення громадськості відбувається в інших містах. Варто розуміти, що особливістю цього дослідження є те, що ми побачимо не лише наявність певних норм, а й дослідимо їх практичне використання та результативність». DSCN2119

Міські ради за результатами оцінювання зможуть використати результати оцінювання для збільшення ефективності заходів по залученню громадян до управління. Окрім того, організатори розповіли, що у цій діяльності важливим є не лише дослідження, а й налаштованість на подальшу діяльність по розробці документів, які можуть знадобитись управлінцям для покращення взаємодії із громадянами.

Громадськість міста зможе використовувати результати оцінювання для подальших кампаній, присвячених окремим аспектам громадської участі, а також долучитись до просування змін в діяльності Луцької міської ради по залученню громадян.

За словами одного із учасників, Луцьк за дослідженнями, що стосуються відкритості, практично завжди займає лідируючі позиції. Проте не варто забувати, що перший не означає ідеальний. Потрібно завжди бути відкритим до змін і до покращення, для того, щоб цю позицію укріплювати.

DSCN2108Окрім того, широку громадськість можуть зацікавити щомісячні статті, які розповідатимуть про кращі світові приклади залучення громадян до міського управління, які виходитимуть на сайті izbirkom.org.ua та на інформаційних ресурсах Волинського ресурсного центру розвитку місцевої демократії.

Ініціатива по підвищенню залучення громадян до управління містом започаткована Одеською обласною організацією Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» та реалізується в Одесі, Чернігові, Луцьку та Сєвєродонецьку за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». Ініціативу спрямовано на підвищення рівня залучення громадян до процесу прийняття рішень на місцевому рівні та збільшення поінформованості населення про практики та можливості залучення до процесу прийняття рішень в чотирьох обласних центрах України. Методологія оцінки рівня залучення громадян до вироблення міської політики розроблена на основі змісту «10 керівних принципів залучення громадян до вироблення політики ОЕСР», які відображають практику по залученню громадян в сталих демократичних країнах.

Докладніше про громадську кампанію по залученню громадян до управління містом можна дізнатись

На сайті Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України».

Контактна особа:

від м. Луцьк: Ірина Гайдучик, тел. (095) 64-54-655, e-mail: iryna.haiduchyk@gmail.com

від ініціаторів проекту: Анастасія Матвієнко, тел. (048) 716-40-18, e-mail: matvienko@cvu.od.ua

Поділитись Постом

Post Comment