У Луганську обговорили як місцеві жителі можуть впливати на зміни в громаді

Нещодавно у Сєвєродонецьку Луганської області відбувся круглий стіл та семінар, де представники громадянського суспільства та регіональної влади обговорили можливості місцевих жителів впливати на зміни в громаді. Заходи організувала «Громадська ініціатива Луганщини», яка розвиває «Ресурсний центр сприяння місцевої демократії на Луганщині» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

DSC_0882

Протягом багатьох років Фонд підтримує проекти, які сприяють реформам в Україні. Реформа місцевого самоврядування є однією з ключових сьогодні, оскільки від її успішності буде залежати хід реформи освіти, охорони здоров’я та інших, що стосуються базового рівня місцевого самоврядування. Підтримка ресурсних центрів з розвитку самоорганізації населення – один з проектів, який покликаний надавати практичну допомогу новоствореним об’єднаним територіальним громадам та сприяти ефективному втіленню реформи децентралізації на локальному рівні.

Одним із ключових кроків у реформі децентралізації на Луганщині учасники назвали прийняття у лютому цього року Регіональної цільової програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2017-2020 роки.

«Програма містить конкретний перелік заходів, які покликані максимально залучити громаду до прийняття рішень та створити стале громадянське суспільство в регіоні. І вона вже почала реалізовуватись», – зауважила Тетяна Кіріллова, голова правління ЛОГО «Громадська ініціатива Луганщини».

DSC_0880

А згідно з результами міжрегіонального дослідження Асоціації самоорганізації населення та Одеського інституту суспільних технологій, електронні петиції назвали дієвим механізмом, який громадяни готові активно використовувати для впливу на місцеву владу.

«Простота застосування механізму е-петицій, його публічний характер і пряма апеляція до влади – переваги на користь розвитку цього інструменту впливу», – зазничив Андрій Крупник, керівник аналітичного центру Асоціації сприяння самоорганізації населення.

Тим не менше, є гостра необхідність ухвалення належного законодавства на національному рівні, яке б забезпечувало всі умови для реальної громадської участі. «На жаль, План заходів на 2016 рік з виконання Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні не виконується. Наприклад, першим пунктом Плану зазначено ухвалення нового законопроекту «Про органи самоорганізації населення». Але його досі не внесено на розгляд парламентарів», – наголосив Олексій Орловський, директор програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».

Більше інформації щодо проекту «Ресурсний центр сприяння місцевої демократії на Луганщині», що здійснюється за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», можна дізнатись у керівника організації «Громадські ініціативи Луганщини», +38 050 622 33 30, lekotan@ukr.net.

Поділитись Постом

Post Comment