Методичні рекомендації щодо організації роботи ресурсного центру з розвитку місцевої демократії

обложка методичкаФахівці ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” розробила Посібник для небайдужих.

Цей посібник базується на досвіді багаторічної діяльності ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» з розвитку мережі місцевої демократії.

ЗАВАНТАЖИТИ

Визначено роль регіональних ресурсних центрів з розвитку самоорганізації населення та інших форм місцевої демократії (РЦ) у створенні на місцевому рівні умов для реалізації основних форм участі громадськості у суспільних перетвореннях, міститься аналіз нормативно-правової бази, що має забезпечити легітимність цієї участі у вирішенні питань місцевого значення.

Запропоновано оптимальну структуру РЦ, розглянуто внутрішні та зовнішні комунікації в їхній діяльності, порядок виконання аналітичних та навчально-методичних функцій. Надано рекомендації щодо організації діловодства в РЦ та їх навчально- просвітницької діяльності в територіальних громадах, з громадськими активістами.У посібнику містяться також кращі практики участі РЦ у громадському супроводі реформи місцевого самоврядування в Україні.

Висвітлено роль РЦ у формуванні та розвитку громадянського суспільства на місцевому та регіональному рівні. Окрему увагу приділено питанням координації діяльності ресурсних центрів ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення».

Ці методичні поради можуть допомогти у роботі як тим РЦ, що вже успішно працюють на теренах України, так і тим громадським організаціям, які виконують сьогодні окремі функції РЦ, сприяючи розвитку громадянського суспільства.  А також усім активним і небайдужим громадянам, що беруть участь у житті своїх громад.Сподіваємось, що кращі практики та рекомендації, що містяться у цьому збірнику, стануть також у нагоді керівникам та іншим працівникам органів публічної влади, які прагнуть до соціальної ефективності на засадах належного врядування.

Цей матеріал підготовлено за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в межах проекту «Громадська міжрегіональна мережа розвитку місцевої демократії». Зміст брошури є винятковою відповідальністю ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» та не обов’язково відображає погляди МФВ.

Поділитись Постом

Post Comment